Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 7/15/2019 04:33 PM
              2019 MR LIE Summer Sizzler - 7/13/2019 to 7/14/2019              
                         Sanction #: 190711, 190755-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      31.12      30.84        
  2 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR    31.79      31.42        
  3 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                35.28      33.01        
  4 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            33.81      33.19        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    33.64      33.73        
  6 Jiang, Lori               10 WEST-MR                34.48      34.16        
  7 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    35.59      34.46        
  8 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR     34.97      34.61        
  9 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     36.37      35.11        
 10 Kang, Sunny                9 WEST-MR                35.13      35.18        
 11 Olsen, Liv I              10 WEST-MR                39.24      35.46        
 12 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT      37.16        
 13 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR                39.28      37.35        
 14 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR            38.99      37.89        
 15 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR     36.76      38.19        
 16 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR                41.77      38.22        
 17 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    37.35      38.27        
 18 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     38.06      38.43        
 19 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            39.77      38.56        
 20 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    39.57      38.65        
 21 Mora, Joanna E            10 Twisters-MR            40.18      38.83        
 22 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                    NT      39.32        
 23 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                  39.45      39.42        
 24 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     39.85      39.53        
 25 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR     39.72      39.60        
 26 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT      39.61        
 27 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 40.38      39.74        
 28 Malkowic, Sophia C         8 TRI-MR                 49.05      39.89        
 29 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 39.69      40.08        
 30 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 39.72      40.51        
 31 Giehl, Avalina             8 HYB-MR                 43.19      40.61        
 32 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR                41.12      41.02        
 33 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR            42.67      41.10        
 34 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 45.02      41.72        
 35 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    42.28      41.91        
 36 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 41.69      42.25        
 37 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR    43.68      42.54        
 38 Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR                52.99      43.62        
 39 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR            45.15      43.64        
 40 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR       NT      45.14        
 41 Leite, Jillian K          10 CSDC-MR                48.36      45.35        
 42 Virga, Lily               10 CSDC-MR                44.30      45.75        
 42 Rea, Alexandra I           9 Twisters-MR               NT      45.75        
 44 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR                45.19      45.89        
 45 Ramos, Jade C              9 Express Swimming-MR       NT      47.43        
 46 Law, Abby H               10 IA-MR                  45.55      47.45        
 47 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR            45.64      47.50        
 48 Johnson, Ella              9 IA-MR                1:00.00      48.82        
 49 Krapaney, Julia            7 MPNY-MR              1:04.66      48.88        
 50 O'Connell, Leah            7 Express Swimming-MR    51.77      49.32        
 51 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR     46.77      49.42        
 52 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR                 51.59      49.44        
 53 Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR                54.22      52.30        
 54 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                 51.40      52.48        
 55 Park, Ava O                7 Express Swimming-MR    51.95      55.14        
 56 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT      59.20        
 57 Muroff, Madison *          9 IA-MR                1:10.00      59.57        
 58 Brown, Sophia F            9 TRI-MR               1:30.91    1:03.87        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:09.00    1:07.99        
  2 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR  1:11.46    1:11.17        
  3 Jiang, Lori               10 WEST-MR              1:16.09    1:12.58        
  4 Neal, Jolie               10 Twisters-MR          1:16.01    1:14.67        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:16.08    1:15.37        
  6 Kang, Sunny                9 WEST-MR              1:15.97    1:15.58        
  7 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR   1:18.78    1:17.81        
  8 Olsen, Liv I              10 WEST-MR              1:20.06    1:18.25        
  9 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:21.40    1:18.46        
 10 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:19.99    1:18.89        
 11 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:24.95    1:20.61        
 12 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:21.76    1:23.27        
 13 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR          1:28.76    1:23.57        
 14 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR   1:26.71    1:24.06        
 15 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT    1:24.45        
 16 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR              1:25.41    1:24.77        
 17 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                1:35.01    1:26.72        
 18 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR              1:31.87    1:28.54        
 19 Minchala, Emily D          9 FLY-MR               1:27.15    1:28.62        
 20 Giehl, Avalina             8 HYB-MR               1:38.39    1:29.10        
 21 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR              1:27.65    1:29.23        
 21 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:32.37    1:29.23        
 23 Huang, Isabell            10 FLY-MR               1:50.38    1:29.55        
 24 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          1:32.31    1:29.70        
 25 Han, Marianne H           10 FLY-MR               1:31.30    1:30.01        
 26 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                    NT    1:30.23        
 27 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:30.08    1:30.42        
 28 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:38.82    1:31.07        
 29 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:31.04    1:31.64        
 30 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR          1:41.59    1:32.30        
 31 Como, Juliet S            10 HYB-MR               1:31.22    1:33.25        
 32 Bacidore, Sofia G          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.23        
 33 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          1:34.50    1:35.50        
 34 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR   1:32.19    1:36.14        
 35 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR              1:37.85    1:38.24        
 36 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  1:43.90    1:40.49        
 37 Park, Cadie V              9 NYCC-MR              1:39.75    1:40.74        
 38 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.22        
 39 Knopf, Sena               10 HYB-MR                    NT    1:41.39        
 40 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR              1:41.14    1:42.90        
 41 Wu, Lora                   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.11        
 42 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR          1:45.36    1:43.21        
 43 Zhu, Allison               8 Flying Dolphins-MR   1:51.56    1:49.24        
 44 McDonald, Karina *         9 IA-MR                1:40.00    1:50.54        
 45 Bove, Kaylee F             7 SSC-MR               2:00.00    1:51.63        
 46 Law, Abby H               10 IA-MR                2:00.00    1:51.85        
 47 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR          1:44.80    1:52.40        
 48 Cabrejo, Natali *          8 IA-MR                2:00.00    1:53.48        
 49 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR   1:56.08    1:54.87        
 50 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR               1:55.35    1:58.29        
 51 Brown, Sophia F            9 TRI-MR               3:00.91    2:15.92        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR    36.84      36.40        
  2 Jiang, Lori               10 WEST-MR                40.02      39.40        
  3 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    39.78      40.00        
  4 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      40.17      40.11        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    39.31      40.57        
  6 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR     43.01      41.23        
  7 Kang, Sunny                9 WEST-MR                41.48      41.44        
  8 Olsen, Liv I              10 WEST-MR                41.86      42.13        
  9 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            44.01      42.55        
 10 Brozyna, Ela               9 Twisters-MR            44.57      42.99        
 11 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                41.46      43.52        
 12 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    45.36      43.77        
 13 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR            44.62      44.20        
 14 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     44.52      44.76        
 15 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    47.60      44.79        
 16 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR     45.27      45.94        
 17 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT      46.01        
 18 Bacidore, Sofia G          9 Flying Dolphins-MR        NT      46.12        
 18 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    48.56      46.12        
 20 Malkowic, Sophia C         8 TRI-MR                 51.83      46.14        
 21 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 47.33      46.70        
 22 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR                34.50      47.04        
 23 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR                46.75      47.23        
 24 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                  48.01      47.54        
 25 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR                49.17      47.87        
 26 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            46.94      48.83        
 27 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR               NT      49.15        
 28 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                    NT      49.26        
 29 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR    52.95      49.52        
 30 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR                50.42      49.80        
 31 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR                49.43      50.18        
 32 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     51.76      50.71        
 33 Wu, Lora                   9 Flying Dolphins-MR     52.37      51.18        
 34 Giehl, Avalina             8 HYB-MR                 59.34      51.44        
 35 O'Connell, Leah            7 Express Swimming-MR    52.56      51.64        
 36 Huang, Isabell            10 FLY-MR                 56.26      51.66        
 37 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR     50.19      51.75        
 38 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 58.32      51.89        
 39 Bove, Kaylee F             7 SSC-MR                 55.00      52.24        
 40 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR            53.70      53.12        
 41 Knopf, Sena               10 HYB-MR                 55.55      53.21        
 42 Zhu, Allison               8 Flying Dolphins-MR     53.28      53.40        
 43 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                 59.58      53.55        
 44 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            52.38      54.26        
 45 Law, Abby H               10 IA-MR                  52.33      54.29        
 46 McDonald, Karina *         9 IA-MR                  54.83      54.73        
 47 Cabrejo, Natali *          8 IA-MR                1:02.43      56.94        
 48 Park, Ava O                7 Express Swimming-MR    59.42      57.52        
 49 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR        NT      58.65        
 50 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR     56.95      59.09        
 51 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR            56.27    1:00.45        
 52 Johnson, Ella              9 IA-MR                1:00.00    1:03.35        
 53 Muroff, Madison *          9 IA-MR                1:15.00    1:03.94        
 54 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT    1:06.35        
 55 Brown, Sophia F            9 TRI-MR               1:29.91    1:11.80        
 56 Stanton-Barnett, Baylee    6 WISC-MR              1:17.80    1:19.81        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR  1:22.07    1:20.11        
  2 Jiang, Lori               10 WEST-MR              1:23.64    1:22.30        
  3 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:32.33    1:25.20        
  4 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:25.51    1:25.22        
  5 Kang, Sunny                9 WEST-MR              1:24.70    1:25.45        
  6 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:26.10    1:26.07        
  7 Olsen, Liv I              10 WEST-MR              1:27.92    1:28.51        
  8 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR   1:32.16    1:28.55        
  9 Neal, Jolie               10 Twisters-MR          1:47.48    1:32.20        
 10 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR   1:42.58    1:34.91        
 11 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:35.66    1:35.49        
 12 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR              1:35.42    1:35.56        
 13 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:40.52    1:37.31        
 14 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR              1:37.01    1:38.38        
 15 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   1:39.37    1:38.74        
 16 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR          1:37.46    1:39.13        
 17 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT    1:39.30        
 18 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:38.81    1:39.81        
 19 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:41.52    1:39.94        
 20 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT    1:42.95        
 21 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:41.00    1:44.56        
 22 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.68        
 23 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR          1:57.78    1:45.58        
 24 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR              1:44.97    1:46.03        
 25 Petkovits, Maria          10 HYB-MR               1:48.07    1:47.64        
 26 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR       NT    1:48.15        
 27 Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR              1:58.99    1:48.34        
 28 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:53.62    1:48.36        
 29 Rea, Alexandra I           9 Twisters-MR               NT    1:49.12        
 30 Mora, Joanna E            10 Twisters-MR          2:03.53    1:50.20        
 31 Como, Juliet S            10 HYB-MR               2:16.18    1:52.67        
 32 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR          1:53.51    1:52.84        
 33 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  1:59.89    1:53.33        
 34 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR          1:47.76    1:53.80        
 35 Law, Abby H               10 IA-MR                2:00.00    1:57.00        
 36 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:56.63    1:57.90        
 37 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR        NT    2:00.95        
 38 Virga, Lily               10 CSDC-MR                   NT    2:09.08        
 39 Johnson, Ella              9 IA-MR                2:10.00    2:11.20        
 40 Ramos, Jade C              9 Express Swimming-MR       NT    2:12.50        
 41 Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR              2:20.99    2:13.28        
 42 Krapaney, Julia            7 MPNY-MR              2:34.44    2:13.71        
 43 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                    NT    2:16.79        
 44 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT    2:29.57        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      41.83      40.57        
  2 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                45.22      45.45        
  3 Olsen, Liv I              10 WEST-MR                48.60      47.12        
  4 Jiang, Lori               10 WEST-MR                47.37      47.44        
  5 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR                49.61      47.47        
  6 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            50.63      49.15        
  7 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR                50.06      49.42        
  8 Kang, Sunny                9 WEST-MR                49.90      49.70        
  9 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    49.78      50.19        
 10 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     52.65      50.27        
 11 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    49.10      50.76        
 12 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    51.08      51.49        
 13 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR     53.11      51.77        
 14 Malkowic, Sophia C         8 TRI-MR                 59.99      52.20        
 15 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    51.97      53.08        
 16 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 53.88      53.38        
 17 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR                53.66      53.42        
 18 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT      53.79        
 19 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     53.48      54.24        
 20 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 56.75      54.37        
 21 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                 55.28      54.49        
 22 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR     54.20      55.06        
 23 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 56.94      55.26        
 24 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT      55.78        
 25 Johnson, Ella              9 IA-MR                  57.41      56.46        
 26 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR     59.96      56.66        
 27 Mora, Joanna E            10 Twisters-MR            59.29      56.81        
 28 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      57.17        
 29 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR          1:02.52      57.30        
 30 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:04.31      58.04        
 31 Leite, Jillian K          10 CSDC-MR                59.17      58.28        
 32 Giehl, Avalina             8 HYB-MR               1:02.03      58.58        
 33 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR              1:00.24      58.77        
 34 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  1:03.45      58.87        
 35 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                  49.94      59.16        
 36 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR   1:03.14      59.50        
 37 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     58.94    1:00.05        
 38 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 59.34    1:01.16        
 39 O'Connell, Leah            7 Express Swimming-MR  1:02.44    1:02.25        
 40 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 56.51    1:02.56        
 41 Zimmerly, Kenna or Zimm    9 WISC-MR                58.99    1:04.63        
 42 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR          1:02.72    1:05.33        
 43 Virgilio, Isabella K      10 WISC-MR                59.99    1:05.81        
 44 Park, Ava O                7 Express Swimming-MR       NT    1:06.59        
 45 Virga, Lily               10 CSDC-MR              1:07.88    1:07.03        
 46 Rea, Alexandra I           9 Twisters-MR               NT    1:09.37        
 47 Kohner, Charlotte A        8 Express Swimming-MR       NT    1:09.51        
 48 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR               NT    1:10.03        
 49 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR               1:13.47    1:10.97        
 50 Law, Abby H               10 IA-MR                1:00.00    1:13.45        
 51 Krapaney, Julia            7 MPNY-MR              1:12.00    1:14.18        
 52 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR                    NT    1:20.31        
 53 Ramos, Jade C              9 Express Swimming-MR       NT    1:22.68        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:29.48    1:30.97        
  2 Torres, Sofia R           10 WEST-MR              1:37.12    1:39.60        
  3 Jiang, Lori               10 WEST-MR              1:44.10    1:39.89        
  4 Barbatsoulis, Dakota      10 NYCC-MR              1:45.21    1:44.38        
  5 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR    1:44.26    1:45.03        
  6 Kang, Sunny                9 WEST-MR              1:45.49    1:45.33        
  7 Olsen, Liv I              10 WEST-MR              1:44.01    1:45.87        
  8 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR              1:48.13    1:47.88        
  9 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR  1:42.12    1:47.90        
 10 Neal, Jolie               10 Twisters-MR          1:49.36    1:48.02        
 11 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR              1:49.76    1:49.46        
 12 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:53.16    1:50.93        
 13 Park, Cadie V              9 NYCC-MR              1:53.20    1:51.32        
 14 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:52.25    1:51.44        
 15 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR   1:48.39    1:52.13        
 16 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:52.90    1:52.70        
 17 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR  1:51.43    1:53.01        
 18 Malkowic, Sophia C         8 TRI-MR               2:20.91    1:54.66        
 19 Morrison, Makayla G        9 WEST-MR              1:55.15    1:56.28        
 20 Wu, Lora                   9 Flying Dolphins-MR   1:58.80    1:56.31        
 21 Minchala, Emily D          9 FLY-MR               2:13.38    1:58.56        
 22 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT    1:58.57        
 23 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR   1:58.12    1:59.04        
 24 Johnson, Ella              9 IA-MR                2:00.00    2:03.39        
 25 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   2:06.37    2:03.48        
 26 Brozyna, Ela               9 Twisters-MR          2:06.12    2:05.51        
 27 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.74        
 28 Rodriguez Andersen, Jose   8 Twisters-MR               NT    2:08.72        
 29 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          2:29.13    2:12.02        
 30 Vardoulias, Sofia         10 Express Swimming-MR  2:14.98    2:12.93        
 31 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR               2:14.16    2:13.65        
 32 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR   2:11.41    2:15.59        
 33 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          2:09.37    2:18.89        
 34 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR        NT    2:19.89        
 35 Zhu, Allison               8 Flying Dolphins-MR   2:28.99    2:23.58        
 36 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT    2:32.14        
 37 Law, Abby H               10 IA-MR                2:30.00    2:38.91        
 -- Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  2:00.56         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   2:26.45         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR    35.46      34.27        
  2 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      36.23      34.66        
  3 Jiang, Lori               10 WEST-MR                39.06      36.08        
  4 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                38.77      37.47        
  5 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    37.64      37.90        
  6 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      37.80      38.05        
  7 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    40.42      38.91        
  8 Kang, Sunny                9 WEST-MR                38.98      39.22        
  9 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR     39.62      39.38        
 10 Platti, Grace             10 CSDC-MR                   NT      40.11        
 11 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            44.95      41.17        
 12 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     46.16      42.41        
 13 Tedesco, Amanda G          9 IA-MR                  48.01      43.25        
 14 Minchala, Emily D          9 FLY-MR                 44.29      45.89        
 15 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR    44.71      46.10        
 16 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR     48.26      46.15        
 17 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR            47.02      46.16        
 18 Bethke, Elisa M           10 Twisters-MR               NT      47.67        
 19 Johnson, Ella              9 IA-MR                1:00.00      47.87        
 20 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR                44.52      48.27        
 21 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR                55.22      48.32        
 22 Wu, Lora                   9 Flying Dolphins-MR     48.16      48.57        
 23 Park, Cadie V              9 NYCC-MR                52.73      48.90        
 24 Han, Marianne H           10 FLY-MR                 50.48      49.19        
 25 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR     54.52      49.31        
 26 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            47.48      49.64        
 27 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    51.33      49.89        
 28 Quispe-Justino, Sofia A   10 TRI-MR                    NT      50.88        
 29 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            51.18      52.08        
 30 Giehl, Avalina             8 HYB-MR                 56.02      52.28        
 31 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 52.40      52.77        
 32 Huang, Isabell            10 FLY-MR               1:13.74      53.21        
 33 Bacidore, Sofia G          9 Flying Dolphins-MR        NT      53.61        
 34 Shlivko, Yuri              7 MPNY-MR                57.98      56.23        
 35 Knopf, Sena               10 HYB-MR                 54.28      56.42        
 35 Cabrejo, Natali *          8 IA-MR                1:06.50      56.42        
 37 Spartioti, Maria E         9 Flying Dolphins-MR     54.61      57.75        
 38 Rehren, Kaitlyn            9 HYB-MR                 58.71      58.32        
 39 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR        NT      59.15        
 40 Tu, Sophie G               8 Flying Dolphins-MR   1:04.49    1:01.17        
 41 Dugarte, Andrea P          9 Twisters-MR          1:06.08    1:01.94        
 42 O'Connell, Leah            7 Express Swimming-MR       NT    1:02.92        
 43 McDonald, Karina *         9 IA-MR                1:10.78    1:05.01        
 44 Kozak, Anabell             9 KB Makos-MR            59.15    1:06.02        
 45 Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT    1:06.20        
 46 Park, Ava O                7 Express Swimming-MR  1:16.46    1:07.19        
 47 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            56.84    1:08.06        
 48 Brown, Sophia F            9 TRI-MR               1:39.91    1:08.90        
 49 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR               1:09.07    1:09.07        
 50 Charalambous, Olivia P     9 HYB-MR               1:22.26    1:10.94        
 51 Bove, Kaylee F             7 SSC-MR               1:20.00    1:12.76        
 52 Stanton-Barnett, Baylee    6 WISC-MR              1:33.99    1:42.13        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W             10 Express Swimming-MR  1:18.08    1:16.31        
  2 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:21.45    1:18.22        
  3 Jiang, Lori               10 WEST-MR              1:26.30    1:22.16        
  3 Olsen, Liv I              10 WEST-MR              1:22.86    1:22.16        
  5 Kang, Sunny                9 WEST-MR              1:28.75    1:27.02        
  6 Torres, Sofia R           10 WEST-MR                   NT    1:29.45        
  7 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:27.08    1:29.73        
  8 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR   1:41.02    1:39.42        
  9 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:44.84    1:40.72        
 10 DeCasseres, Brianna O      8 WEST-MR              1:50.53    1:43.80        
 11 Minchala, Emily D          9 FLY-MR               1:46.63    1:46.14        
 12 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:48.51    1:46.74        
 13 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT    1:48.45        
 14 Han, Marianne H           10 FLY-MR               1:47.86    1:51.09        
 15 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR   1:58.41    1:57.12        
 16 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   2:07.76    1:58.91        
 17 Giehl, Avalina             8 HYB-MR                    NT    2:01.33        
 18 Mora, Joanna E            10 Twisters-MR               NT    2:02.44        
 19 Rea, Alexandra I           9 Twisters-MR               NT    2:20.85        
 20 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               2:34.12    2:22.85        
 21 Ramos, Jade C              9 Express Swimming-MR       NT    2:34.71        
 22 Lee, Kaitlyn D             9 TRI-MR               3:40.91    2:35.30        
 -- Petkovits, Maria          10 HYB-MR               2:21.53         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Simons, Audrey K           7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            30.18      30.03        
  2 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR                29.75      30.17        
  3 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    30.30      30.21        
  4 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR                30.18      30.29        
  5 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                30.34      30.43        
  6 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            31.32      30.62        
  7 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR                30.99      30.71        
  7 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    30.46      30.71        
  9 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            30.61      31.04        
 10 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            31.95      31.11        
 10 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            31.41      31.11        
 12 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            30.92      31.38        
 13 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    31.34      31.70        
 14 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            31.46      31.71        
 15 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            32.40      31.74        
 16 Lord, Sophia              11 WEST-MR                32.05      31.88        
 17 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                32.65      32.01        
 18 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            33.09      32.05        
 19 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR            32.10      32.07        
 20 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR                 31.95      32.25        
 21 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                32.32      32.27        
 22 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 31.67      32.35        
 23 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  34.05      32.79        
 24 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     32.27      32.96        
 25 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT      33.04        
 26 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    33.31      33.23        
 27 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR                 32.47      33.40        
 28 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    33.99      33.52        
 29 Palei, Nicole             11 MPNY-MR                34.56      33.53        
 30 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    32.34      33.65        
 31 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    34.60      33.95        
 31 Chan, Megan               12 FLY-MR                 34.64      33.95        
 33 Steiner, Nicole M         12 Express Swimming-MR    33.13      34.00        
 34 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    33.50      34.25        
 35 Somers, Julia             12 HYB-MR                 35.02      34.51        
 36 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            35.41      34.75        
 37 Knutson, Anna C           12 HYB-MR                 33.72      34.95        
 38 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    35.71      35.12        
 39 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR    44.43      35.35        
 40 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    35.95      35.89        
 41 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            36.41      36.09        
 42 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    35.77      36.29        
 43 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     36.62      36.59        
 44 Clark, Emily              12 HYB-MR                 36.78      36.61        
 45 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR                38.06      36.72        
 46 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:00.00      37.34        
 47 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     37.44      37.59        
 48 Alvear, Isabella          12 HYB-MR                    NT      37.73        
 49 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR                39.72      37.93        
 50 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 39.66      38.21        
 51 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    35.76      38.94        
 52 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR     39.79      39.36        
 53 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    38.90      39.60        
 54 Schrader, Eva K           12 SSC-MR                 45.00      41.08        
 55 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    40.35      41.12        
 56 Bereznitski, Jane         11 Shy-Mr-MR              47.90      41.13        
 57 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     41.67      41.53        
 58 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    42.75      45.29        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR              1:05.54    1:05.97        
  2 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:07.52    1:06.82        
  3 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:06.28    1:07.29        
  4 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR              1:08.09    1:07.48        
  5 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:08.78    1:07.75        
  6 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR          1:10.91    1:07.99        
  7 Lord, Sophia              11 WEST-MR              1:08.63    1:08.01        
  8 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR          1:08.21    1:08.12        
  9 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:07.42    1:08.39        
 10 Valerio, Sara A           11 WEST-MR              1:08.45    1:08.47        
 11 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:08.61    1:08.85        
 12 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR          1:10.22    1:09.43        
 13 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:09.02    1:09.56        
 14 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:08.80    1:09.75        
 15 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:10.19    1:09.86        
 16 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:09.97    1:10.09        
 17 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:12.44    1:10.20        
 18 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:10.04    1:10.60        
 19 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR               1:11.50    1:10.64        
 20 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:09.34    1:10.92        
 21 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:11.26    1:11.24        
 22 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:13.67    1:11.53        
 23 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:12.18    1:11.91        
 24 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:11.62    1:12.00        
 25 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:12.81    1:12.27        
 26 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR              1:12.67    1:12.99        
 27 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR  1:12.06    1:13.21        
 28 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR               1:11.61    1:13.50        
 29 Knutson, Anna C           12 HYB-MR               1:13.52    1:13.57        
 29 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:13.33    1:13.57        
 31 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR              1:13.78    1:13.97        
 32 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:14.04    1:14.03        
 33 Chan, Megan               12 FLY-MR               1:15.03    1:14.45        
 34 Hille, Amara V            12 IA-MR                1:15.55    1:16.56        
 35 Palei, Nicole             11 MPNY-MR              1:17.56    1:17.01        
 36 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR          1:17.12    1:17.02        
 37 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:16.87    1:17.08        
 38 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:13.86    1:17.60        
 39 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:15.00    1:17.61        
 40 Somers, Julia             12 HYB-MR               1:18.98    1:17.89        
 41 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:18.81    1:20.16        
 42 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT    1:20.28        
 43 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  1:18.14    1:21.94        
 44 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:20.13    1:21.96        
 45 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:25.25    1:22.92        
 46 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR              1:26.00    1:23.96        
 46 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:27.06    1:23.96        
 48 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:24.08    1:24.09        
 49 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:34.09    1:25.47        
 50 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:32.67    1:26.59        
 51 Madison, Lucy M           11 WISC-MR              1:47.99    1:26.68        
 52 Hendershot, Abby G        11 IA-MR                1:24.64    1:26.71        
 53 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR              1:28.13    1:26.73        
 54 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:21.97    1:27.10        
 55 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  1:26.77    1:27.51        
 56 Clark, Emily              12 HYB-MR               1:27.34    1:27.54        
 57 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR  1:29.22    1:29.64        
 58 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR   1:32.12    1:30.44        
 59 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR              1:30.09    1:31.24        
 60 Simo, Gianna L            11 WISC-MR              1:55.79    1:31.77        
 61 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR  1:32.12    1:32.12        
 62 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:32.85    1:32.90        
 63 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:35.02    1:33.94        
 64 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                    NT    1:34.08        
 65 Laker, Melanie K          12 Flying Dolphins-MR   1:48.76    1:34.49        
 66 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  1:35.12    1:34.50        
 67 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:34.10    1:35.45        
 68 Hunter, Ariel D           11 WISC-MR              1:42.88    1:49.39        
 69 Rusconi, Alessandra       11 HYB-MR               2:07.89    1:54.94        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            32.45      35.11        
  2 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            36.77      35.47        
  3 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR                35.99      36.01        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    36.92      36.02        
  5 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                35.67      36.17        
  6 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    36.38      36.69        
  7 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            36.91      36.91        
  8 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR                37.97      36.92        
  9 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            38.81      37.20        
 10 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            36.50      37.24        
 11 Lord, Sophia              11 WEST-MR                38.44      37.64        
 12 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            38.09      37.70        
 13 Chan, Megan               12 FLY-MR                 40.39      37.93        
 14 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  42.88      37.98        
 15 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    38.60      38.01        
 16 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            36.82      38.07        
 17 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    38.72      38.11        
 18 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            38.17      38.15        
 19 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR                 37.48      38.21        
 20 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    38.07      38.35        
 21 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            38.81      38.42        
 22 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR                 40.29      38.88        
 23 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                37.97      39.14        
 24 Wilson, Jahzara A         12 NYCC-MR                   NT      39.18        
 25 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 39.49      39.38        
 26 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    39.38      39.94        
 27 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     39.54      40.02        
 28 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT      40.18        
 29 Hille, Amara V            12 IA-MR                  44.03      40.93        
 30 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR    47.16      40.96        
 31 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    41.28      41.16        
 32 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR    43.14      41.82        
 33 Palei, Nicole             11 MPNY-MR                42.20      41.86        
 34 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                  46.29      42.30        
 35 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 42.00      42.60        
 36 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            42.47      42.71        
 37 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    43.38      42.85        
 38 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                41.47      43.26        
 39 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                41.16      43.33        
 40 Madison, Lucy M           11 WISC-MR                49.99      43.72        
 41 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    44.17      43.75        
 42 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     44.20      44.78        
 43 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR                44.57      45.70        
 44 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     52.38      46.04        
 45 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:00.00      46.31        
 46 Hendershot, Abby G        11 IA-MR                1:00.00      46.44        
 47 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR    45.01      47.08        
 48 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    45.91      47.09        
 49 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    46.55      47.26        
 50 Simo, Gianna L            11 WISC-MR              1:01.95      47.32        
 51 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                 47.37      47.75        
 52 Clark, Emily              12 HYB-MR                 48.17      47.85        
 53 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 49.00      47.87        
 54 Laker, Melanie K          12 Flying Dolphins-MR     54.04      48.02        
 54 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR    46.53      48.02        
 56 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    49.97      48.63        
 57 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR     49.96      48.86        
 58 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                46.74      49.13        
 59 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR    48.97      49.24        
 60 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     49.41      49.76        
 61 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR                51.06      50.29        
 62 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    51.72      52.09        
 63 Hunter, Ariel D           11 WISC-MR                48.88      52.69        
 64 Rusconi, Alessandra       11 HYB-MR               1:00.30    1:00.66        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR              1:13.54    1:13.69        
  2 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR              1:16.87    1:15.96        
  3 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:20.71    1:16.35        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:18.51    1:17.61        
  5 Lord, Sophia              11 WEST-MR              1:19.80    1:18.03        
  6 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:17.39    1:18.07        
  7 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:17.59    1:18.67        
  8 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:23.51    1:18.86        
  9 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:17.89    1:18.96        
 10 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR              1:19.86    1:18.98        
 11 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:20.27    1:19.79        
 12 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:18.66    1:19.82        
 13 Valerio, Sara A           11 WEST-MR              1:38.31    1:21.02        
 14 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:21.25    1:21.46        
 15 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:21.09    1:21.77        
 16 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:21.19    1:21.89        
 17 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:23.73    1:22.07        
 18 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:34.41    1:22.54        
 19 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:24.96    1:23.72        
 20 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR          1:24.73    1:25.73        
 21 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:26.08    1:26.46        
 22 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:25.29    1:26.62        
 23 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:30.43    1:28.73        
 24 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR  1:30.37    1:29.29        
 25 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:28.75    1:30.11        
 26 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:28.65    1:30.50        
 27 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR              1:28.39    1:31.59        
 28 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:33.92    1:32.71        
 29 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT    1:32.83        
 30 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:36.91    1:33.84        
 31 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:33.98    1:35.45        
 32 Palei, Nicole             11 MPNY-MR              1:39.00    1:35.88        
 33 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR              1:37.20    1:37.62        
 34 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.89        
 35 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:36.56    1:39.83        
 36 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:38.00    1:40.19        
 37 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:54.86    1:40.84        
 38 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:49.00    1:41.91        
 39 Alvear, Isabella          12 HYB-MR               1:39.41    1:41.97        
 40 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  1:46.66    1:43.67        
 41 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR   1:48.48    1:45.16        
 42 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR              1:49.83    1:45.39        
 43 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:49.38    1:45.44        
 44 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  1:44.34    1:46.01        
 45 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:46.51    1:46.31        
 46 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:51.99    1:46.61        
 47 Schrader, Eva K           12 SSC-MR               1:57.00    1:47.93        
 48 Bereznitski, Jane         11 Shy-Mr-MR            1:47.00    1:50.85        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            39.14      38.34        
  2 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    38.22      39.01        
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 41.08      39.29        
  4 Lord, Sophia              11 WEST-MR                39.70      39.98        
  5 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR                41.63      40.42        
  5 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            43.34      40.42        
  7 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR                40.19      40.46        
  8 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            42.48      41.03        
  9 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            41.18      41.43        
 10 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            42.51      41.68        
 11 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            40.81      41.76        
 12 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    41.69      42.00        
 13 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR                41.62      42.07        
 14 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR                 41.72      42.53        
 15 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    42.12      42.70        
 16 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    42.76      42.98        
 17 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            44.39      43.11        
 18 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                45.31      43.34        
 19 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            52.68      43.53        
 20 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    44.72      44.16        
 21 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                47.33      44.53        
 22 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            46.06      44.66        
 23 Steiner, Nicole M         12 Express Swimming-MR    42.48      45.46        
 24 Chan, Megan               12 FLY-MR                 45.82      45.92        
 25 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    46.66      45.95        
 26 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                45.35      46.06        
 27 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    42.47      46.21        
 28 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR                 45.85      46.97        
 29 Knutson, Anna C           12 HYB-MR                 47.15      47.17        
 30 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT      47.35        
 31 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            46.07      47.43        
 32 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    47.19      47.52        
 33 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    48.44      48.58        
 34 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     48.67      48.67        
 35 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    46.00      48.93        
 36 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     49.20      49.06        
 37 Palei, Nicole             11 MPNY-MR                50.34      49.49        
 38 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR    47.50      49.53        
 39 Somers, Julia             12 HYB-MR                 49.88      49.71        
 40 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR                47.28      50.32        
 41 Alvear, Isabella          12 HYB-MR                 52.24      51.72        
 42 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    49.31      51.76        
 43 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     52.44      51.93        
 44 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    51.18      52.76        
 45 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    52.73      52.90        
 46 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR                51.76      53.78        
 47 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR     52.27      54.10        
 48 Clark, Emily              12 HYB-MR                 59.00      55.56        
 49 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            54.23      55.66        
 50 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    57.70      55.74        
 51 Bereznitski, Jane         11 Shy-Mr-MR              56.84      56.01        
 52 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 55.70      57.53        
 53 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     59.11      58.46        
 54 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  1:00.20      59.49        
 55 Schrader, Eva K           12 SSC-MR                 59.00    1:00.14        
 56 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                  58.80    1:00.51        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:23.76    1:23.63        
  2 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR          1:26.53    1:24.31        
  3 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:23.79    1:24.41        
  4 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:30.97    1:26.70        
  5 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR              1:27.32    1:28.62        
  6 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:30.00    1:29.35        
  7 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR               1:30.48    1:29.60        
  8 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:30.72    1:30.29        
  9 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:31.31    1:30.93        
 10 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:29.57    1:31.58        
 11 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR              1:32.28    1:31.93        
 12 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:31.95    1:32.03        
 13 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:30.20    1:32.62        
 14 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:31.77    1:33.77        
 15 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:34.34    1:35.63        
 16 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:37.21    1:35.69        
 17 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:35.22    1:36.01        
 18 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR              1:43.50    1:36.59        
 19 Chan, Megan               12 FLY-MR               1:41.22    1:37.52        
 20 Valerio, Sara A           11 WEST-MR              1:40.60    1:38.11        
 21 Knutson, Anna C           12 HYB-MR               1:41.13    1:38.51        
 22 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR          2:00.79    1:38.84        
 23 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:46.24    1:38.91        
 24 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:38.63    1:40.23        
 25 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:41.80    1:40.43        
 26 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  1:37.48    1:40.71        
 27 Hille, Amara V            12 IA-MR                1:47.75    1:41.37        
 28 Wilson, Jahzara A         12 NYCC-MR                   NT    1:42.60        
 29 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:44.24    1:43.31        
 30 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:46.03    1:43.75        
 31 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:40.00    1:43.85        
 32 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR              1:42.14    1:44.77        
 33 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:56.33    1:45.67        
 34 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:43.73    1:45.88        
 35 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR  1:44.37    1:47.16        
 36 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:50.27    1:47.21        
 37 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR              1:44.83    1:48.14        
 38 Palei, Nicole             11 MPNY-MR              1:52.00    1:48.45        
 39 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:49.65    1:50.87        
 40 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:45.63    1:51.00        
 41 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:54.70    1:51.29        
 42 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR              1:52.05    1:54.09        
 43 Hendershot, Abby G        11 IA-MR                2:00.00    1:54.72        
 44 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR  1:52.57    1:56.07        
 45 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:55.00    1:56.55        
 46 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR   1:57.56    1:57.09        
 47 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR  2:00.55    1:59.46        
 48 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          2:04.00    2:02.60        
 49 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR  2:05.51    2:06.17        
 50 Dharia, Ashka S           12 Express Swimming-MR  2:02.48    2:07.46        
 51 Laker, Melanie K          12 Flying Dolphins-MR   2:02.91    2:07.59        
 52 Jung, Edeline B           11 Express Swimming-MR  2:09.04    2:08.69        
 53 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   2:09.87    2:09.59        
 -- Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR  2:25.26         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            33.97      33.14        
  2 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR                 33.97      33.19        
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 33.07      33.73        
  4 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            33.01      33.81        
  5 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            35.61      33.92        
  6 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR                33.36      34.04        
  7 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    33.27      34.05        
  7 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            33.63      34.05        
  9 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            33.01      34.07        
 10 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            34.76      34.12        
 11 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            34.34      34.18        
 12 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR                34.59      34.48        
 13 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                33.73      34.80        
 14 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            36.50      34.82        
 14 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR            35.63      34.82        
 16 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            35.00      34.90        
 17 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    35.59      35.19        
 18 Lord, Sophia              11 WEST-MR                35.82      35.49        
 19 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    34.61      35.51        
 20 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    35.21      35.55        
 21 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                35.91      35.59        
 22 Palei, Nicole             11 MPNY-MR                36.37      35.84        
 23 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    36.44      35.88        
 24 Wilson, Jahzara A         12 NYCC-MR                   NT      36.43        
 25 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  37.78      36.61        
 26 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR    36.43      37.20        
 27 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    38.42      37.66        
 28 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR     38.53      37.91        
 29 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR    38.72      38.09        
 29 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    36.86      38.09        
 31 Iannitti, Chloe           12 Express Swimming-MR       NT      38.41        
 32 Somers, Julia             12 HYB-MR                 38.38      38.56        
 33 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                39.38      39.58        
 34 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     40.91      39.87        
 35 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 42.00      40.03        
 36 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                38.64      40.25        
 37 Knutson, Anna C           12 HYB-MR                 43.46      41.67        
 38 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            45.83      42.71        
 39 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     44.60      43.37        
 40 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR    42.11      43.45        
 41 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR    43.05      43.77        
 42 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR                46.71      44.55        
 43 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR                45.78      45.06        
 44 Laker, Melanie K          12 Flying Dolphins-MR   1:02.20      45.24        
 45 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    44.50      45.77        
 46 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR                 48.11      46.04        
 47 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                45.49      46.52        
 48 Hwang, Annelise           11 FLY-MR                    NT      46.70        
 49 Solano, Chiara            11 Express Swimming-MR    49.24      46.99        
 50 Warsaw, Camryn J          12 IA-MR                1:00.00      47.53        
 51 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    47.48      48.96        
 52 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    51.12      49.28        
 53 Clark, Emily              12 HYB-MR                 47.22      49.30        
 54 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR        NT      51.22        
 55 Madison, Lucy M           11 WISC-MR                53.99      52.40        
 56 Rusconi, Alessandra       11 HYB-MR               1:08.41      54.56        
 57 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            49.87      54.58        
 58 Regan, Mollie E           11 Express Swimming-MR    52.65      55.92        
 59 Canty, Emma M             11 Express Swimming-MR    53.54      55.97        
 60 Simo, Gianna L            11 WISC-MR              1:10.04      57.19        
 61 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:00.06    1:01.57        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:14.03    1:14.07        
  2 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR              1:13.42    1:14.11        
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:14.41    1:14.83        
  4 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR          1:20.85    1:15.66        
  5 Maierle, Lauren E         12 WEST-MR              1:19.26    1:16.16        
  6 Pusing, Ava Y             12 Twisters-MR          1:16.57    1:16.27        
  7 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR          1:16.65    1:16.30        
  8 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:20.17    1:17.45        
  9 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:18.42    1:17.46        
 10 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:16.67    1:17.55        
 11 Brawer, Charlotte A       12 WEST-MR              1:18.56    1:17.90        
 12 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:18.96    1:18.23        
 13 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:17.56    1:18.46        
 14 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR               NT    1:18.64        
 15 Valerio, Sara A           11 WEST-MR              1:19.14    1:20.04        
 16 Zhao, Felicity E          12 FLY-MR               1:23.24    1:21.43        
 17 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:22.96    1:21.51        
 18 Mendoza, Patricia G       12 FLY-MR               1:24.94    1:24.12        
 19 Randall, Rebecca a        12 Flying Dolphins-MR   1:28.71    1:24.40        
 20 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:22.15    1:24.64        
 21 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:31.47    1:25.27        
 22 Bouzarouata, Salma K      11 Express Swimming-MR  1:23.81    1:26.90        
 23 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:27.99    1:27.17        
 24 Palei, Nicole             11 MPNY-MR              1:26.05    1:27.50        
 25 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:26.32    1:32.00        
 26 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:32.67    1:32.56        
 27 Chan, Megan               12 FLY-MR               1:37.42    1:33.43        
 28 Weiss, Madeline M         11 WEST-MR                   NT    1:35.07        
 29 Somers, Julia             12 HYB-MR               1:33.86    1:36.34        
 30 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:42.12    1:37.68        
 31 Bennett, Ellen S          11 Express Swimming-MR  1:39.35    1:39.00        
 32 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  1:47.41    1:40.11        
 33 Knutson, Anna C           12 HYB-MR               1:43.26    1:40.47        
 34 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:37.27    1:43.25        
 35 Lazebnik, Gianetta        11 MPNY-MR              1:52.30    1:47.55        
 36 Mamot, Elizabeth          11 MPNY-MR              1:43.00    1:48.72        
 37 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.72        
 38 Clark, Emily              12 HYB-MR               1:51.44    1:51.74        
 39 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  1:46.76    1:57.77        
 40 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR       NT    1:58.12        
 41 Selvaggio, Theresa L      12 SSC-MR               1:56.00    1:58.27        
 42 Lussie, Alexandra m       11 Flying Dolphins-MR        NT    2:00.66        
 43 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   2:14.47    2:13.97        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR                29.19      29.28        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR    28.43      29.35        
  3 Roebuck, Carter R         14 AGUA-MR                29.77      29.36        
  4 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR                30.90      29.49        
  5 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR    28.46      29.61        
  6 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                  29.24      29.69        
  7 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR            30.57      29.97        
  8 Jolia, Dina               14 MPNY-MR                29.97      29.99        
  9 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR            29.12      30.02        
 10 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR                 29.00      30.22        
 11 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR                30.47      30.40        
 12 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                  30.46      30.41        
 13 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR    29.17      30.45        
 14 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR                30.32      30.61        
 15 Kim, Ashley               14 AGUA-MR                31.59      30.76        
 16 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR    30.53      30.83        
 17 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                 31.20      30.86        
 18 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR                30.84      30.97        
 19 Akil, Fatine              14 UN-MR                  31.54      31.17        
 20 Asch, Lexi                14 AGUA-MR                31.06      31.29        
 21 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR                33.14      31.34        
 22 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR                31.30      31.39        
 23 Law, Brianna              13 MPNY-MR                31.20      31.41        
 23 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR    30.91      31.41        
 25 Won, Corey T              13 AGUA-MR                31.75      31.42        
 26 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR    31.11      31.44        
 27 Cano, Adriana             13 CSDC-MR                31.73      31.53        
 28 Lee, Pearl S              14 FLY-MR                 31.34      31.63        
 29 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    30.82      31.77        
 30 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR                32.81      31.87        
 31 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR                32.51      31.91        
 32 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR                33.36      32.17        
 33 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR                34.11      32.27        
 34 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR                31.78      32.29        
 35 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR                33.16      32.39        
 36 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR            32.08      32.49        
 37 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR                 32.48      32.56        
 38 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR    32.40      32.58        
 39 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR                32.29      32.61        
 40 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR    33.45      32.87        
 41 Hussain, Sana             14 AGUA-MR                32.35      32.88        
 42 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR                33.20      33.02        
 43 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR                 32.74      33.16        
 44 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR    33.23      33.22        
 45 Simon, Ali P              13 IA-MR                  33.53      33.38        
 46 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR    34.28      33.68        
 47 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR            31.81      33.71        
 48 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR                34.64      33.80        
 49 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR                 34.46      34.32        
 50 Simon, Paige S            13 IA-MR                  35.70      34.47        
 51 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                 35.21      34.64        
 52 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR                34.18      34.74        
 53 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR    34.21      34.77        
 54 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR    34.05      34.93        
 55 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR                33.39      34.95        
 56 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR                33.28      35.11        
 57 Savkin, Ksenia            13 MPNY-MR                34.22      35.38        
 58 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR                35.12      35.54        
 59 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR                 35.60      35.68        
 60 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR    36.29      35.84        
 61 Burger, Helena A          13 AGUA-MR                36.83      35.87        
 62 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR                35.97      35.93        
 63 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR                 36.39      36.53        
 64 Silva, Erin C             14 Express Swimming-MR       NT      36.93        
 65 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR                33.54      37.42        
 66 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT      41.60        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                1:02.41    1:02.49        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:01.29    1:02.62        
  3 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              1:06.88    1:03.52        
  3 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  1:02.74    1:03.52        
  5 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:03.43    1:04.48        
  6 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:03.03    1:04.60        
  7 Jolia, Dina               14 MPNY-MR              1:04.79    1:05.01        
  8 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                1:06.99    1:05.10        
  9 Roebuck, Carter R         14 AGUA-MR              1:03.89    1:05.23        
 10 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:05.91    1:05.84        
 11 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:07.18    1:06.04        
 12 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              1:06.97    1:06.10        
 13 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:07.43    1:06.62        
 14 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              1:06.87    1:06.91        
 15 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:04.75    1:06.96        
 16 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              1:05.36    1:07.05        
 17 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              1:05.81    1:07.30        
 18 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:04.72    1:07.38        
 19 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:09.20    1:07.83        
 20 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              1:07.36    1:08.00        
 21 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:07.54    1:08.47        
 22 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:08.86    1:08.67        
 23 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:08.67    1:08.74        
 24 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              1:09.32    1:08.83        
 25 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:10.21    1:08.89        
 26 Law, Brianna              13 MPNY-MR              1:09.22    1:08.92        
 27 Lee, Morgan               13 SSC-MR               1:09.00    1:08.96        
 28 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:09.84    1:09.21        
 29 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              1:12.83    1:09.30        
 30 Won, Corey T              13 AGUA-MR              1:08.63    1:09.48        
 31 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:09.15    1:09.77        
 32 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              1:08.52    1:10.02        
 33 Lee, Makayla              13 SSC-MR               1:10.07    1:10.04        
 34 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:09.55    1:10.09        
 35 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR              1:10.15    1:10.16        
 36 Smerechniak, Sofia        13 IA-MR                1:10.28    1:10.18        
 37 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              1:08.48    1:10.38        
 38 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:10.27    1:10.66        
 39 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:10.72    1:10.68        
 40 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:09.52    1:10.74        
 41 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               1:11.82    1:10.75        
 42 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              1:12.02    1:10.90        
 43 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              1:12.30    1:10.98        
 44 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:10.47    1:11.13        
 45 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:12.95    1:11.36        
 46 Lin, Nettie               14 FLY-MR               1:12.86    1:11.37        
 47 DeFranco, Ava             14 WISC-MR              1:20.99    1:11.59        
 48 Draven, Jessie Z          13 NYCC-MR              1:12.71    1:11.79        
 49 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              1:12.35    1:11.94        
 50 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              1:14.56    1:11.96        
 51 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:12.06    1:12.26        
 52 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR              1:13.45    1:12.52        
 53 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              1:11.29    1:12.69        
 54 Hyun, Faith               14 FLY-MR               1:11.00    1:12.71        
 55 Best, Alexa S             14 HYB-MR               1:34.38    1:13.29        
 56 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               1:18.59    1:13.55        
 57 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:12.25    1:13.59        
 58 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              1:13.03    1:13.70        
 59 Echavarria, Victoria P    14 Flying Dolphins-MR   1:09.69    1:13.71        
 60 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR          1:12.93    1:13.75        
 61 Chernishova, Maria E      13 Shy-Mr-MR            1:15.39    1:13.92        
 62 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:13.57    1:14.36        
 63 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          1:14.47    1:14.38        
 64 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              1:14.44    1:14.55        
 65 Anwer, Sadia I            13 NYCC-MR              1:23.79    1:14.65        
 66 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:16.19    1:14.81        
 67 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:17.38    1:15.43        
 68 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:16.14    1:15.61        
 69 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              1:13.53    1:16.74        
 70 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:18.14    1:17.09        
 71 Simon, Paige S            13 IA-MR                1:17.93    1:18.19        
 72 Chan, Angelina            13 Parks Sailfish-MR    1:41.72    1:18.47        
 73 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               1:23.42    1:19.16        
 74 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:20.95    1:19.20        
 75 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                    NT    1:19.52        
 76 Burger, Helena A          13 AGUA-MR              1:18.62    1:19.64        
 77 McCourt, Caitlyn A        14 CSDC-MR              1:18.45    1:21.16        
 78 Glennon, Abby K           13 SSC-MR               1:24.63    1:21.30        
 79 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              1:22.10    1:21.54        
 80 Dong, Samantha            14 NYCC-MR              1:18.44    1:22.18        
 81 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               1:26.01    1:26.07        
 82 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR               1:25.00    1:27.81        
 83 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT    1:39.74        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                1:12.99    1:11.31        
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:10.97    1:11.80        
  3 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:11.01    1:13.62        
  3 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:13.88    1:13.62        
  5 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:12.81    1:14.23        
  6 Jolia, Dina               14 MPNY-MR              1:13.96    1:14.42        
  7 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:15.30    1:15.10        
  8 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  1:15.93    1:15.68        
  9 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              1:19.53    1:16.43        
 10 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              1:16.46    1:16.82        
 11 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:16.73    1:17.00        
 12 Roebuck, Carter R         14 AGUA-MR              1:16.52    1:17.25        
 13 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               1:20.29    1:17.36        
 14 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:17.25    1:17.59        
 15 Won, Corey T              13 AGUA-MR              1:19.65    1:17.76        
 16 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:18.18    1:17.77        
 17 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                1:14.92    1:17.82        
 18 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              1:17.99    1:17.95        
 19 Lee, Makayla              13 SSC-MR               1:18.11    1:18.01        
 20 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              1:20.60    1:18.23        
 21 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              1:19.70    1:18.66        
 22 Draven, Jessie Z          13 NYCC-MR              1:16.00    1:18.67        
 23 Hyun, Faith               14 FLY-MR               1:19.02    1:18.96        
 24 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              1:19.44    1:19.20        
 25 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              1:19.54    1:19.52        
 26 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:21.08    1:19.99        
 27 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:16.07    1:20.71        
 28 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR              1:20.24    1:20.80        
 29 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:18.23    1:20.82        
 30 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:25.99    1:21.15        
 31 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              1:21.66    1:21.16        
 32 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:20.84    1:21.21        
 33 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              1:19.06    1:21.56        
 34 Lee, Morgan               13 SSC-MR               1:21.37    1:21.97        
 35 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              1:20.58    1:21.98        
 36 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              1:22.99    1:22.06        
 37 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:21.72    1:22.24        
 38 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              1:22.13    1:22.71        
 39 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:20.83    1:22.75        
 40 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:19.09    1:22.85        
 41 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:20.37    1:22.87        
 42 Law, Brianna              13 MPNY-MR              1:20.52    1:23.04        
 43 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              1:23.61    1:23.05        
 44 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:24.12    1:23.25        
 45 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              1:26.60    1:23.58        
 46 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:26.96    1:23.69        
 47 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR          1:23.33    1:23.70        
 48 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:21.13    1:24.31        
 49 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:23.58    1:24.37        
 50 Anwer, Sadia I            13 NYCC-MR              1:39.12    1:25.31        
 51 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              1:21.55    1:25.71        
 52 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              1:26.35    1:25.91        
 53 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:28.50    1:26.25        
 54 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:26.07    1:27.35        
 55 DeFranco, Ava             14 WISC-MR              1:24.99    1:27.65        
 56 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              1:22.99    1:28.10        
 56 Simon, Paige S            13 IA-MR                1:30.56    1:28.10        
 58 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:29.00    1:28.48        
 59 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:25.43    1:28.62        
 60 Best, Alexa S             14 HYB-MR                    NT    1:29.38        
 61 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               1:34.23    1:29.39        
 62 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:30.18    1:29.62        
 63 Chernishova, Maria E      13 Shy-Mr-MR            1:27.59    1:30.48        
 64 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR              1:30.05    1:30.81        
 65 Echavarria, Victoria P    14 Flying Dolphins-MR   1:23.21    1:33.38        
 66 McCourt, Caitlyn A        14 CSDC-MR                   NT    1:33.46        
 67 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              1:35.23    1:34.92        
 68 Burger, Helena A          13 AGUA-MR              1:37.93    1:35.12        
 69 Gurevich, Josefina        13 FLY-MR               1:46.70    1:35.28        
 70 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               1:34.38    1:37.26        
 71 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR               1:40.36    1:37.32        
 72 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:43.18    1:37.53        
 73 Dong, Samantha            14 NYCC-MR              1:37.82    1:38.30        
 74 Glennon, Abby K           13 SSC-MR               1:48.68    1:41.84        
 75 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT    1:56.19        
 -- Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:21.99         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                2:28.46    2:32.33        
                1:14.80   2:32.33 (1:17.53)                                        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  2:35.32    2:35.93        
                1:16.81   2:35.93 (1:19.12)                                        
  3 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:34.10    2:36.16        
                1:16.55   2:36.16 (1:19.61)                                        
  4 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              2:45.18    2:37.95        
                1:18.10   2:37.95 (1:19.85)                                        
  5 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  2:38.49    2:42.11        
                1:18.02   2:42.11 (1:24.09)                                        
  6 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          2:41.26    2:43.95        
                1:20.66   2:43.95 (1:23.29)                                        
  7 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                2:41.97    2:44.22        
                1:19.15   2:44.22 (1:25.07)                                        
  8 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  2:43.73    2:45.59        
                1:22.82   2:45.59 (1:22.77)                                        
  9 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               2:47.76    2:46.89        
                1:22.04   2:46.89 (1:24.85)                                        
 10 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              2:48.22    2:47.27        
                1:22.72   2:47.27 (1:24.55)                                        
 11 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              2:51.81    2:47.56        
                1:22.12   2:47.56 (1:25.44)                                        
 12 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:45.45    2:50.42        
                1:21.60   2:50.42 (1:28.82)                                        
 13 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR              2:55.95    2:50.44        
                1:23.27   2:50.44 (1:27.17)                                        
 14 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              2:53.11    2:51.38        
                1:25.20   2:51.38 (1:26.18)                                        
 15 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              2:52.11    2:51.58        
                1:24.26   2:51.58 (1:27.32)                                        
 16 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              2:56.01    2:52.00        
                1:24.69   2:52.00 (1:27.31)                                        
 17 Won, Corey T              13 AGUA-MR              2:50.21    2:54.28        
                1:23.76   2:54.28 (1:30.52)                                        
 18 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              2:55.77    2:54.56        
                1:27.20   2:54.56 (1:27.36)                                        
 19 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:50.91    2:54.76        
                1:25.12   2:54.76 (1:29.64)                                        
 20 Akil, Fatine              14 UN-MR                2:50.66    2:54.99        
                1:23.29   2:54.99 (1:31.70)                                        
 21 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              3:01.49    2:55.01        
                1:28.12   2:55.01 (1:26.89)                                        
 22 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              2:52.24    2:55.70        
                1:25.64   2:55.70 (1:30.06)                                        
 23 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              2:49.89    2:56.63        
                1:26.52   2:56.63 (1:30.11)                                        
 24 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              3:04.64    2:56.75        
                1:27.44   2:56.75 (1:29.31)                                        
 25 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              3:01.75    2:57.78        
                1:26.98   2:57.78 (1:30.80)                                        
 26 Law, Brianna              13 MPNY-MR              2:59.63    2:57.86        
                1:29.52   2:57.86 (1:28.34)                                        
 27 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               2:56.52    2:58.48        
                1:27.46   2:58.48 (1:31.02)                                        
 28 Simon, Ali P              13 IA-MR                3:20.00    2:59.89        
                1:28.79   2:59.89 (1:31.10)                                        
 29 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  2:59.70    3:00.14        
                1:28.83   3:00.14 (1:31.31)                                        
 30 Simon, Paige S            13 IA-MR                3:30.00    3:02.99        
                1:29.72   3:02.99 (1:33.27)                                        
 31 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              3:08.00    3:03.05        
                1:29.88   3:03.05 (1:33.17)                                        
 32 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              3:01.22    3:03.28        
                1:30.38   3:03.28 (1:32.90)                                        
 33 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              3:06.23    3:03.34        
                1:28.85   3:03.34 (1:34.49)                                        
 34 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              3:06.28    3:06.00        
                1:31.40   3:06.00 (1:34.60)                                        
 35 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              3:18.58    3:08.28        
                1:32.38   3:08.28 (1:35.90)                                        
 36 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  3:06.41    3:08.48        
                1:33.13   3:08.48 (1:35.35)                                        
 37 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  3:09.55    3:09.29        
                1:33.21   3:09.29 (1:36.08)                                        
 38 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  3:11.28    3:10.75        
                1:32.76   3:10.75 (1:37.99)                                        
 39 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  3:08.85    3:10.99        
                1:33.48   3:10.99 (1:37.51)                                        
 40 Savkin, Ksenia            13 MPNY-MR              3:17.01    3:23.03        
                1:38.12   3:23.03 (1:44.91)                                        
 41 Burger, Helena A          13 AGUA-MR                   NT    3:28.07        
                1:40.94   3:28.07 (1:47.13)                                        
 42 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR                    NT    3:38.53        
                1:44.98   3:38.53 (1:53.55)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                1:16.93    1:18.40        
  2 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              1:18.02    1:19.43        
  3 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:22.89    1:23.10        
  4 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              1:19.84    1:23.80        
  5 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:24.10    1:24.06        
  6 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:24.64    1:25.79        
  7 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              1:31.21    1:26.18        
  8 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:24.31    1:26.95        
  9 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:25.44    1:27.11        
 10 Law, Brianna              13 MPNY-MR              1:27.45    1:27.59        
 11 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:23.97    1:27.72        
 12 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:27.05    1:28.25        
 13 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              1:27.84    1:28.29        
 14 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:29.90    1:28.81        
 15 Asch, Lexi                14 AGUA-MR              1:30.99    1:28.94        
 16 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:27.88    1:29.78        
 17 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:32.24    1:30.61        
 18 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                1:27.99    1:30.79        
 19 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              1:31.01    1:30.92        
 20 Lin, Nettie               14 FLY-MR               1:31.83    1:31.39        
 21 Won, Corey T              13 AGUA-MR              1:36.01    1:31.81        
 22 Echavarria, Victoria P    14 Flying Dolphins-MR   1:27.54    1:32.02        
 23 Draven, Jessie Z          13 NYCC-MR              1:31.43    1:32.81        
 24 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              1:30.20    1:32.93        
 25 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR          1:31.05    1:33.04        
 26 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:34.36    1:33.10        
 27 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              1:35.02    1:33.49        
 28 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               1:35.46    1:33.53        
 29 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:33.59    1:33.65        
 30 Lee, Morgan               13 SSC-MR               1:30.81    1:34.01        
 31 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:32.48    1:34.09        
 32 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              1:37.05    1:34.45        
 33 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              1:35.76    1:34.58        
 34 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              1:30.24    1:34.90        
 35 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:40.82    1:35.15        
 35 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              1:33.39    1:35.15        
 37 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:35.15    1:35.25        
 38 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              1:36.84    1:35.31        
 39 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:34.16    1:35.68        
 40 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               1:33.37    1:35.69        
 41 Chernishova, Maria E      13 Shy-Mr-MR            1:37.78    1:36.17        
 42 Lee, Makayla              13 SSC-MR               1:34.46    1:36.21        
 43 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              1:37.48    1:36.84        
 44 Simon, Paige S            13 IA-MR                1:40.71    1:36.89        
 45 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  1:40.56    1:38.07        
 46 Smerechniak, Sofia        13 IA-MR                1:43.36    1:38.16        
 47 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              1:36.44    1:38.43        
 48 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:38.96    1:38.63        
 49 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR              1:43.02    1:38.64        
 50 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          1:38.14    1:38.96        
 51 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              1:40.13    1:39.47        
 52 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              1:38.07    1:39.56        
 53 Best, Alexa S             14 HYB-MR               1:42.09    1:39.79        
 54 Anaya, Josie K            14 Express Swimming-MR  1:37.65    1:40.06        
 55 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:35.86    1:40.25        
 56 Santopatre, Adrianna M    14 Express Swimming-MR  1:42.64    1:40.31        
 57 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:44.15    1:41.29        
 58 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              1:44.09    1:41.42        
 59 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              1:45.48    1:42.61        
 60 Anwer, Sadia I            13 NYCC-MR              1:45.92    1:42.97        
 61 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR               2:00.35    1:44.94        
 62 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               1:41.11    1:45.78        
 63 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR              1:43.19    1:47.33        
 64 Barravecchio, Shania R    13 SSC-MR               1:49.44    1:48.25        
 65 Chan, Angelina            13 Parks Sailfish-MR    1:44.92    1:49.19        
 66 Burger, Helena A          13 AGUA-MR              1:45.59    1:49.58        
 67 Dong, Samantha            14 NYCC-MR                   NT    1:49.95        
 68 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:51.32    1:51.60        
 69 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:43.42    1:52.08        
 70 Glennon, Abby K           13 SSC-MR               1:54.50    1:54.22        
 71 McCourt, Caitlyn A        14 CSDC-MR                   NT    1:58.06        
 72 Chung, Kaitlyn            14 FLY-MR                    NT    2:01.52        
 73 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT    2:06.02        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              2:51.98    2:56.87        
                1:24.59   2:56.87 (1:32.28)                                        
  2 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  2:56.81    2:57.41        
                1:24.19   2:57.41 (1:33.22)                                        
  3 Norman, Evangeline C      14 AGUA-MR              3:11.75    3:00.77        
                1:27.19   3:00.77 (1:33.58)                                        
  4 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          3:03.92    3:09.86        
                1:30.49   3:09.86 (1:39.37)                                        
  5 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              3:19.46    3:11.32        
                1:33.07   3:11.32 (1:38.25)                                        
  6 Albuquerque Hsieh, Gabri  14 AGUA-MR              3:15.35    3:11.33        
                1:33.40   3:11.33 (1:37.93)                                        
  7 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  3:07.12    3:11.42        
                1:32.86   3:11.42 (1:38.56)                                        
  8 Law, Brianna              13 MPNY-MR              3:13.60    3:15.28        
                1:33.73   3:15.28 (1:41.55)                                        
  9 Asch, Lexi                14 AGUA-MR                   NT    3:15.48        
                1:33.77   3:15.48 (1:41.71)                                        
 10 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          3:11.71    3:16.80        
                1:33.83   3:16.80 (1:42.97)                                        
 11 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              3:11.15    3:17.83        
                1:35.45   3:17.83 (1:42.38)                                        
 12 Rice, Cokie K             13 AGUA-MR              3:29.51    3:18.69        
                1:37.06   3:18.69 (1:41.63)                                        
 13 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              3:20.30    3:18.87        
                1:38.57   3:18.87 (1:40.30)                                        
 14 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               3:27.52    3:20.77        
                1:39.68   3:20.77 (1:41.09)                                        
 15 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              3:22.72    3:22.34        
                1:37.71   3:22.34 (1:44.63)                                        
 16 Nettles, Molly S          14 AGUA-MR              3:27.25    3:22.59        
                1:38.67   3:22.59 (1:43.92)                                        
 17 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR               NT    3:22.80        
                1:35.61   3:22.80 (1:47.19)                                        
 18 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              3:11.80    3:23.39        
                1:36.41   3:23.39 (1:46.98)                                        
 19 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR               3:30.52    3:24.15        
                1:37.33   3:24.15 (1:46.82)                                        
 20 Akil, Fatine              14 UN-MR                3:18.75    3:24.19        
                1:36.45   3:24.19 (1:47.74)                                        
 21 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  3:30.94    3:24.62        
                1:39.09   3:24.62 (1:45.53)                                        
 22 Simon, Paige S            13 IA-MR                3:39.07    3:24.64        
                1:39.07   3:24.64 (1:45.57)                                        
 23 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              3:26.87    3:24.90        
                1:40.76   3:24.90 (1:44.14)                                        
 24 D'Amore, Nicole A         14 WEST-MR              3:28.51    3:25.55        
                1:41.00   3:25.55 (1:44.55)                                        
 25 Johnson, Lily R           14 AGUA-MR              3:28.92    3:25.94        
                1:41.46   3:25.94 (1:44.48)                                        
 26 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  3:24.52    3:27.22        
                1:40.77   3:27.22 (1:46.45)                                        
 27 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  3:29.13    3:28.55        
                1:39.57   3:28.55 (1:48.98)                                        
 28 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  3:31.66    3:29.36        
                1:42.51   3:29.36 (1:46.85)                                        
 29 Taipale, Alina H          14 AGUA-MR              3:23.35    3:30.11        
                1:43.48   3:30.11 (1:46.63)                                        
 30 Simon, Ali P              13 IA-MR                3:17.48    3:31.96        
                1:41.54   3:31.96 (1:50.42)                                        
 31 Fulnecky, Zoe L           14 AGUA-MR              3:36.89    3:36.13        
                1:44.87   3:36.13 (1:51.26)                                        
 32 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  3:41.31    3:41.06        
                1:47.62   3:41.06 (1:53.44)                                        
 33 Savkin, Ksenia            13 MPNY-MR              3:39.19    3:41.81        
                1:46.17   3:41.81 (1:55.64)                                        
 34 Chesley, Isabella E       14 AGUA-MR                   NT    3:44.06        
                1:47.33   3:44.06 (1:56.73)                                        
 35 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               3:38.72    3:45.73        
                1:48.21   3:45.73 (1:57.52)                                        
 36 Silva, Erin C             14 Express Swimming-MR       NT    3:55.36        
                1:52.24   3:55.36 (2:03.12)                                        
 37 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               3:52.33    3:56.66        
                1:55.26   3:56.66 (2:01.40)                                        
 -- Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              3:41.79         DQ        
      One hand touch
                1:47.62        DQ (1:53.67)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:09.40    1:08.19        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:10.22    1:10.12        
  3 Roebuck, Carter R         14 AGUA-MR              1:12.82    1:12.07        
  4 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              1:18.71    1:12.33        
  5 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              1:13.30    1:12.43        
  6 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:12.29    1:12.80        
  7 Seliger, Sonia Y          14 UN-MR                1:16.97    1:13.74        
  8 Jolia, Dina               14 MPNY-MR              1:14.25    1:14.19        
  9 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:11.58    1:14.47        
 10 Kim, Ashley               14 AGUA-MR              1:15.52    1:14.66        
 11 Walsh, Jessica M          13 Express Swimming-MR  1:15.54    1:16.21        
 12 Dewar, Olivia E           13 UN-MR                1:14.46    1:16.59        
 13 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR              1:13.10    1:16.76        
 14 Reinhart, Natalie J       14 AGUA-MR              1:15.60    1:17.49        
 15 Smith-Salzberg, Fayanne   14 AGUA-MR              1:16.07    1:18.24        
 16 Hornick, Jade E           14 Express Swimming-MR  1:16.02    1:18.48        
 17 Horiuchi, Naomi Z         13 Twisters-MR          1:17.11    1:18.68        
 18 Auth, Lillian G           13 AGUA-MR              1:21.02    1:18.89        
 19 Hussain, Sana             14 AGUA-MR              1:22.07    1:19.09        
 20 Law, Brianna              13 MPNY-MR              1:17.30    1:19.65        
 21 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:21.49    1:20.48        
 22 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:22.42    1:21.17        
 23 Akil, Fatine              14 UN-MR                1:26.63    1:22.33        
 24 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR              1:18.44    1:22.38        
 25 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR              1:15.00    1:23.74        
 26 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:22.60    1:24.93        
 27 Krishnamurthy, Isha T     14 AGUA-MR              1:22.66    1:24.94        
 28 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:26.90    1:24.95        
 29 Mamak, Marisa A           14 FLY-MR               1:20.12    1:25.78        
 30 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:25.50    1:26.93        
 31 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               1:33.51    1:27.32        
 32 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:27.08    1:27.97        
 33 Duryea_Stern, Halea       14 HYB-MR               1:32.51    1:28.20        
 34 Minchala, Lesly Y         13 FLY-MR               1:34.13    1:28.38        
 35 Cassidy, Alexa R          14 CSDC-MR              1:32.07    1:28.80        
 36 Won, Corey T              13 AGUA-MR              1:26.59    1:29.48        
 37 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              1:28.76    1:30.26        
 38 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR       NT    1:31.00        
 39 Barbatsoulis, Mya         13 NYCC-MR                   NT    1:35.15        
 40 Nigro, Steph L            14 CSDC-MR              1:34.10    1:35.81        
 41 Lee, Pearl S              14 FLY-MR                    NT    1:36.92        
 42 Burger, Helena A          13 AGUA-MR              1:40.28    1:38.49        
 43 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:40.69    1:39.40        
 44 Savkin, Ksenia            13 MPNY-MR              1:25.00    1:39.95        
 45 Stewart, Venusmarlu       13 HYB-MR               1:50.14    1:44.37        
 46 Cramer, Josephine D       13 AGUA-MR              1:45.51    1:46.22        
 47 Silva, Erin C             14 Express Swimming-MR  1:50.03    1:46.47        
 48 Poschmann, Kristy A       13 HYB-MR               1:56.51    1:56.04        
 49 Neems, Kaylee R           13 HYB-MR                    NT    2:00.49        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:35.35    2:31.88        
                1:10.61   2:31.88 (1:21.27)                                        
  2 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR              2:39.53    2:38.86        
                1:14.05   2:38.86 (1:24.81)                                        
  3 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:36.86    2:39.41        
                1:12.45   2:39.41 (1:26.96)                                        
  4 Greenberg, Abigail I      14 AGUA-MR              2:47.93    2:40.51        
                1:15.26   2:40.51 (1:25.25)                                        
  5 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          2:40.71    2:42.01        
                1:16.18   2:42.01 (1:25.83)                                        
  6 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  2:45.11    2:43.48        
                1:16.30   2:43.48 (1:27.18)                                        
  7 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  2:43.59    2:50.94        
                1:19.16   2:50.94 (1:31.78)                                        
  8 Lateng, Losel L           13 Twisters-MR          2:51.42    2:54.05        
                1:19.45   2:54.05 (1:34.60)                                        
  9 Jolia, Dina               14 MPNY-MR              3:02.11    3:06.03        
                1:24.21   3:06.03 (1:41.82)                                        
 10 Rietmann, Morgan J        14 SSC-MR               3:25.00    3:21.33        
                1:30.71   3:21.33 (1:50.62)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iannetta, Ava L           16 WEST-MR                28.60      28.61        
  2 Liu, Stephanie M          16 WEST-MR                28.32      28.74        
  3 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                 27.99      28.84        
  4 Miao, Chelsea             15 UN-MR                  28.29      28.96        
  5 Saliou, Julienne          15 HYB-MR                 28.66      29.08        
  5 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR                28.91      29.08        
  7 Renna, Julia              17 SSC-MR                 28.25      29.09        
  8 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR    28.68      29.22        
  9 Vega, Isabella M          12 WEST-MR                30.21      29.38        
 10 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR    29.27      29.43        
 11 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR    28.51      29.55        
 12 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR    29.83      29.86        
 13 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR            29.91      29.93        
 14 Wang, Abigail J           16 WEST-MR                29.63      30.08        
 15 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR    29.76      30.17        
 16 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR    29.62      30.18        
 16 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR                29.76      30.18        
 18 Huang, Amanda             18 Express Swimming-MR    29.32      30.36        
 19 Chea, Rory                17 Parks Sailfish-MR      29.64      30.39        
 20 Klein, Neala J            11 WEST-MR                31.07      30.47        
 21 Moeslinger, Natasha V     16 FLY-MR                 30.03      30.59        
 22 Harris, Mary K            16 HYB-MR                 30.85      30.68        
 23 Stroub, Mia R             15 WISC-MR                29.91      30.78        
 24 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR                32.43      30.84        
 25 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR    29.34      31.10        
 25 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR                31.19      31.10        
 25 Chan, Sarah E             16 FLY-MR                 30.32      31.10        
 28 Sanchez, Simone           15 HYB-MR                 31.48      31.16        
 29 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR                30.09      31.17        
 30 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                 30.86      31.20        
 31 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR    30.43      31.32        
 32 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                 32.10      31.48        
 33 Wong, Kelly M             15 APEX-MR                30.03      31.52        
 34 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR                 32.22      31.59        
 35 Levanti, Danielle         16 UN-MR                  31.12      31.62        
 36 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR    31.46      31.63        
 37 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR      32.42      31.64        
 38 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR    31.79      31.75        
 39 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR                32.87      31.77        
 40 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR    32.00      31.85        
 41 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR            32.22      31.87        
 42 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR      31.21      31.88        
 43 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR    30.73      31.89        
 44 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR    31.48      32.05        
 45 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR    32.34      32.06        
 46 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR            32.23      32.09        
 47 Wang, Laurie              16 FLY-MR                 32.57      32.18        
 48 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR    32.22      32.33        
 49 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR                 31.81      32.47        
 50 Kang, Joy                 11 WEST-MR                32.44      32.54        
 51 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                33.03      32.58        
 52 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR                33.22      32.80        
 52 Kwon, Michelle            16 FLY-MR                 31.64      32.80        
 54 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR                32.95      32.88        
 55 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR            32.88      33.16        
 56 Gaspard, Summer P         17 Express Swimming-MR    33.17      33.20        
 57 Wong, Kristen A           15 APEX-MR                32.84      33.34        
 58 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR    33.28      33.49        
 59 Wareing, Emma E           16 SSC-MR                 34.22      33.85        
 60 Davis, Ava R              13 SSC-MR                 33.32      34.08        
 61 Leung, Elli               16 FLY-MR                 33.82      34.51        
 62 Ferraris, Emily           17 SSC-MR                 34.93      35.46        
 63 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR      36.60      37.18        
 64 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR            36.31      37.48        
 65 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR                 35.53      38.58        
 66 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR                 37.91      39.63        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruele, Naomi              22 AGUA-MR                   NT    1:01.37        
  2 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               1:03.09    1:01.50        
  3 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:01.10    1:01.92        
  3 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:02.41    1:01.92        
  5 Liu, Stephanie M          16 WEST-MR              1:02.12    1:02.17        
  6 McGinnis, Claire A        21 AGUA-MR                   NT    1:02.90        
  7 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:03.55    1:03.71        
  8 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              1:03.80    1:04.20        
  9 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR              1:03.81    1:04.41        
 10 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:04.94    1:04.81        
 11 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:05.11    1:04.95        
 12 Gyasel, Tenzing           16 Twisters-MR          1:06.98    1:05.03        
 13 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:04.11    1:05.18        
 14 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:05.10    1:05.24        
 15 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   1:11.32    1:05.91        
 16 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:05.68    1:06.23        
 17 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              1:04.01    1:06.31        
 18 Wang, Abigail J           16 WEST-MR              1:07.41    1:06.44        
 19 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:03.14    1:06.49        
 20 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              1:07.25    1:06.84        
 21 Liu, Laura B              15 Twisters-MR          1:08.91    1:07.47        
 22 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:08.24    1:07.58        
 22 Krasykova, Albina         20 MPNY-MR              1:06.52    1:07.58        
 24 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR              1:07.65    1:08.14        
 25 Wong, Kelly M             15 APEX-MR              1:08.02    1:08.42        
 26 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR               1:08.97    1:08.95        
 27 Huang, Amanda             18 Express Swimming-MR  1:08.89    1:08.96        
 28 Krasykova, Polina         20 MPNY-MR              1:09.47    1:08.98        
 29 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          1:09.81    1:09.09        
 30 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               1:10.97    1:09.15        
 31 Kang, Joy                 11 WEST-MR              1:10.41    1:09.17        
 32 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:08.64    1:09.77        
 33 Levey, Naomi S            16 NYCC-MR              1:08.97    1:09.86        
 34 Moeslinger, Natasha V     16 FLY-MR               1:07.49    1:10.10        
 35 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              1:10.17    1:10.30        
 36 Levanti, Danielle         16 UN-MR                1:08.12    1:10.44        
 37 Chan, Sarah E             16 FLY-MR               1:12.11    1:10.50        
 38 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    1:10.24    1:10.60        
 39 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:12.05    1:10.68        
 40 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:10.93    1:10.72        
 41 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              1:11.42    1:10.85        
 42 Wang, Laurie              16 FLY-MR               1:12.00    1:10.89        
 43 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:14.87    1:10.97        
 44 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    1:09.50    1:11.06        
 45 Wong, Kristen A           15 APEX-MR              1:12.81    1:11.34        
 46 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR              1:12.52    1:11.42        
 47 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              1:11.49    1:12.61        
 48 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:12.59    1:13.08        
 49 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:11.05    1:13.16        
 50 Santaromana, Bianca       15 HYB-MR                    NT    1:13.97        
 51 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:16.21    1:14.80        
 52 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  1:15.55    1:14.85        
 53 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:16.68    1:15.38        
 54 Wareing, Emma E           16 SSC-MR               1:13.12    1:15.46        
 55 Leung, Elli               16 FLY-MR               1:16.13    1:15.83        
 56 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:18.64    1:17.07        
 57 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               1:15.89    1:20.10        
 58 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:20.96    1:20.56        
 59 Rojas, Amy                15 Parks Sailfish-MR    1:16.50    1:20.68        
 60 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR          1:21.65    1:21.95        
 61 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               1:19.17    1:22.53        
 62 Flores, Maria             16 CSDC-MR                   NT    1:23.68        
 63 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    1:22.85    1:23.76        
 64 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR               1:23.98    1:29.57        
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               1:08.22    1:07.76        
  2 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:11.30    1:10.72        
  3 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR              1:09.04    1:11.61        
  4 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:12.77    1:13.53        
  5 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:14.90    1:14.01        
  6 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              1:13.42    1:14.22        
  7 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:13.41    1:14.89        
  8 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:13.35    1:14.98        
  9 Gyasel, Tenzing           16 Twisters-MR          1:15.91    1:16.18        
 10 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR               1:17.16    1:16.93        
 11 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:14.18    1:17.40        
 12 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              1:17.66    1:17.43        
 13 Wong, Kristen A           15 APEX-MR              1:17.01    1:17.73        
 14 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              1:15.63    1:17.76        
 15 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:17.95    1:17.96        
 16 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              1:17.47    1:19.14        
 17 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    1:17.95    1:19.16        
 18 Kang, Joy                 11 WEST-MR              1:19.59    1:19.25        
 19 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          1:17.38    1:19.35        
 20 Wang, Laurie              16 FLY-MR               1:19.60    1:19.68        
 21 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:17.24    1:20.24        
 22 Krasykova, Polina         20 MPNY-MR              1:20.35    1:20.29        
 23 Moeslinger, Natasha V     16 FLY-MR               1:16.26    1:20.56        
 24 Wong, Kelly M             15 APEX-MR              1:18.71    1:20.57        
 25 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:21.48    1:20.82        
 26 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:19.82    1:20.99        
 27 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR              1:20.96    1:21.23        
 28 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:21.35    1:21.78        
 29 Krasykova, Albina         20 MPNY-MR              1:25.56    1:22.13        
 30 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:20.16    1:22.23        
 31 Chan, Sarah E             16 FLY-MR               1:22.78    1:22.37        
 32 Wang, Abigail J           16 WEST-MR              1:22.52    1:22.62        
 33 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              1:19.97    1:22.80        
 34 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:21.45    1:23.56        
 35 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              1:25.07    1:23.63        
 36 Levey, Naomi S            16 NYCC-MR              1:21.12    1:23.64        
 37 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:28.78    1:24.12        
 38 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:24.49    1:24.25        
 39 Leung, Elli               16 FLY-MR               1:26.35    1:25.45        
 40 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR              1:22.32    1:26.66        
 41 Levanti, Danielle         16 UN-MR                1:33.96    1:27.11        
 42 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:28.02    1:29.07        
 43 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:20.96    1:29.09        
 44 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:30.43    1:30.00        
 45 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               1:30.32    1:30.49        
 46 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  1:28.40    1:31.39        
 47 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    1:30.89    1:31.48        
 48 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:36.81    1:36.61        
 49 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               1:35.89    1:38.62        
 50 Nunez, Miranda P          16 FLY-MR               1:44.64    1:47.71        
 51 Rojas, Amy                15 Parks Sailfish-MR    1:45.71    1:50.20        
 52 Flores, Maria             16 CSDC-MR              1:49.66    1:51.28        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               2:25.58    2:26.70        
                1:10.86   2:26.70 (1:15.84)                                        
  2 Miao, Chelsea             15 UN-MR                2:34.78    2:35.52        
                1:14.85   2:35.52 (1:20.67)                                        
  3 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR              2:31.41    2:35.71        
                1:16.39   2:35.71 (1:19.32)                                        
  4 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  2:38.35    2:36.58        
                1:14.56   2:36.58 (1:22.02)                                        
  5 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  2:37.18    2:40.00        
                1:17.35   2:40.00 (1:22.65)                                        
  6 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:37.70    2:40.06        
                1:18.14   2:40.06 (1:21.92)                                        
  7 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              2:46.18    2:41.78        
                1:21.25   2:41.78 (1:20.53)                                        
  8 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR               NT    2:41.81        
                1:18.75   2:41.81 (1:23.06)                                        
  9 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              2:41.93    2:41.94        
                1:19.23   2:41.94 (1:22.71)                                        
 10 Iannetta, Ava L           16 WEST-MR              2:47.22    2:42.28        
                1:18.74   2:42.28 (1:23.54)                                        
 11 Klein, Neala J            11 WEST-MR              2:45.66    2:42.39        
                1:19.56   2:42.39 (1:22.83)                                        
 12 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:51.60    2:42.71        
                1:19.81   2:42.71 (1:22.90)                                        
 13 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              2:43.04    2:43.06        
                1:19.95   2:43.06 (1:23.11)                                        
 14 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR               2:45.67    2:43.22        
                1:21.07   2:43.22 (1:22.15)                                        
 15 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              2:47.68    2:44.11        
                1:20.84   2:44.11 (1:23.27)                                        
 16 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  2:41.97    2:44.82        
                1:20.19   2:44.82 (1:24.63)                                        
 17 Kang, Joy                 11 WEST-MR              2:47.00    2:45.38        
                1:22.05   2:45.38 (1:23.33)                                        
 18 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              2:44.84    2:47.73        
                1:22.77   2:47.73 (1:24.96)                                        
 19 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT    2:47.92        
                1:21.33   2:47.92 (1:26.59)                                        
 20 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  2:46.99    2:50.87        
                1:23.74   2:50.87 (1:27.13)                                        
 21 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  2:47.28    2:51.97        
                1:24.73   2:51.97 (1:27.24)                                        
 22 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  2:49.71    2:52.10        
                1:24.72   2:52.10 (1:27.38)                                        
 23 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR              2:49.97    2:52.58        
                1:22.53   2:52.58 (1:30.05)                                        
 24 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          2:51.94    2:52.98        
                1:25.42   2:52.98 (1:27.56)                                        
 25 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  3:00.47    2:55.03        
                1:28.56   2:55.03 (1:26.47)                                        
 26 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  2:50.58    2:55.87        
                1:26.55   2:55.87 (1:29.32)                                        
 27 Chea, Rory                17 Parks Sailfish-MR    2:57.37    2:57.41        
                1:27.72   2:57.41 (1:29.69)                                        
 28 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              2:58.85    2:57.44        
                1:27.38   2:57.44 (1:30.06)                                        
 29 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  2:57.77    2:57.54        
                1:26.19   2:57.54 (1:31.35)                                        
 30 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR       NT    3:00.31        
                1:29.92   3:00.31 (1:30.39)                                        
 31 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR              2:55.55    3:01.29        
                1:28.84   3:01.29 (1:32.45)                                        
 32 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR       NT    3:05.87        
                1:32.94   3:05.87 (1:32.93)                                        
 33 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               3:02.28    3:08.18        
                1:31.94   3:08.18 (1:36.24)                                        
 34 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR  2:59.45    3:09.60        
                1:31.75   3:09.60 (1:37.85)                                        
 35 Cheesman, Emily K         15 Express Swimming-MR  3:12.46    3:17.34        
                1:34.71   3:17.34 (1:42.63)                                        
 36 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  3:19.51    3:19.24        
                1:37.96   3:19.24 (1:41.28)                                        
 37 Gaspard, Summer P         17 Express Swimming-MR  3:33.31    3:31.74        
                1:41.97   3:31.74 (1:49.77)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Stephanie M          16 WEST-MR              1:15.42    1:15.97        
  2 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:18.65    1:17.77        
  3 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   1:22.35    1:20.29        
  4 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:17.14    1:20.57        
  5 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               1:20.44    1:22.09        
  6 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              1:19.92    1:23.82        
  7 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          1:24.21    1:23.85        
  8 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:23.32    1:23.90        
  9 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:23.62    1:24.77        
 10 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          1:24.58    1:24.84        
 11 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:24.79    1:25.20        
 12 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    1:27.29    1:27.53        
 13 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:27.12    1:27.90        
 14 Levanti, Danielle         16 UN-MR                1:21.00    1:28.25        
 15 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:22.36    1:28.97        
 16 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:29.60    1:28.98        
 17 Kang, Joy                 11 WEST-MR              1:28.60    1:29.86        
 18 Krasykova, Albina         20 MPNY-MR              1:31.36    1:30.24        
 19 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               1:30.54    1:30.46        
 20 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              1:32.22    1:30.92        
 21 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR              1:34.14    1:31.15        
 22 Krasykova, Polina         20 MPNY-MR              1:32.97    1:31.18        
 23 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:28.03    1:31.39        
 24 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:28.52    1:31.85        
 25 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:36.11    1:32.90        
 26 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:34.44    1:33.27        
 27 Stroub, Mia R             15 WISC-MR              1:34.03    1:33.33        
 28 Wang, Abigail J           16 WEST-MR              1:34.59    1:33.88        
 29 Levey, Naomi S            16 NYCC-MR              1:31.61    1:34.15        
 30 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:35.91    1:34.30        
 31 Liu, Laura B              15 Twisters-MR          1:31.21    1:34.43        
 32 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    1:32.50    1:34.60        
 33 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:37.35    1:36.72        
 34 Favata, Alicia M          13 Express Swimming-MR  1:36.38    1:37.15        
 35 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:31.44    1:38.33        
 36 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:35.18    1:38.52        
 37 Renwick, Ashley K         15 NYCC-MR              1:36.95    1:38.80        
 38 Wareing, Emma E           16 SSC-MR               1:34.00    1:39.31        
 39 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              1:38.33    1:39.33        
 40 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR          1:44.71    1:41.63        
 41 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:42.27    1:42.35        
 42 Santaromana, Bianca       15 HYB-MR                    NT    1:42.43        
 43 Favata, Ashlee C          13 Express Swimming-MR  1:44.13    1:47.06        
 44 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    1:46.78    1:48.49        
 45 Flores, Maria             16 CSDC-MR                   NT    1:49.90        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Stephanie M          16 WEST-MR              2:43.99    2:47.19        
                1:18.15   2:47.19 (1:29.04)                                        
  2 Miao, Chelsea             15 UN-MR                2:52.66    2:49.81        
                1:21.26   2:49.81 (1:28.55)                                        
  3 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              2:50.73    2:49.91        
                1:20.88   2:49.91 (1:29.03)                                        
  4 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:55.91    2:54.35        
                1:22.80   2:54.35 (1:31.55)                                        
  5 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR              2:53.41    2:56.71        
                1:24.94   2:56.71 (1:31.77)                                        
  6 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:56.50    2:56.97        
                1:24.89   2:56.97 (1:32.08)                                        
  7 Ugarte, Olivia P          15 FLY-MR               2:58.72    3:00.55        
                1:26.92   3:00.55 (1:33.63)                                        
  8 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          3:00.84    3:01.67        
                1:27.87   3:01.67 (1:33.80)                                        
  9 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          3:00.53    3:02.72        
                1:28.20   3:02.72 (1:34.52)                                        
 10 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  3:01.74    3:02.99        
                1:28.75   3:02.99 (1:34.24)                                        
 11 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  2:58.55    3:07.04        
                1:28.70   3:07.04 (1:38.34)                                        
 12 Renna, Julia              17 SSC-MR               3:10.51    3:07.93        
                1:31.00   3:07.93 (1:36.93)                                        
 13 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    3:07.24    3:08.78        
                1:29.72   3:08.78 (1:39.06)                                        
 14 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  3:08.41    3:08.87        
                1:30.11   3:08.87 (1:38.76)                                        
 15 Kang, Joy                 11 WEST-MR              3:08.12    3:09.62        
                1:32.66   3:09.62 (1:36.96)                                        
 16 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  3:02.57    3:10.04        
                1:31.20   3:10.04 (1:38.84)                                        
 17 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              3:18.62    3:11.09        
                1:35.81   3:11.09 (1:35.28)                                        
 18 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR  3:10.30    3:11.27        
                1:30.72   3:11.27 (1:40.55)                                        
 19 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  3:09.19    3:11.86        
                1:31.07   3:11.86 (1:40.79)                                        
 20 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  3:17.33    3:15.07        
                1:34.36   3:15.07 (1:40.71)                                        
 21 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  3:18.68    3:17.39        
                1:35.32   3:17.39 (1:42.07)                                        
 22 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR       NT    3:18.28        
                1:34.30   3:18.28 (1:43.98)                                        
 23 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               3:15.79    3:19.46        
                1:33.97   3:19.46 (1:45.49)                                        
 24 Levanti, Danielle         16 UN-MR                3:05.52    3:21.31        
                1:32.16   3:21.31 (1:49.15)                                        
 25 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  3:27.46    3:22.23        
                1:37.11   3:22.23 (1:45.12)                                        
 26 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  3:20.26    3:23.43        
                1:37.55   3:23.43 (1:45.88)                                        
 27 Harris, Mary K            16 HYB-MR                    NT    3:25.14        
                1:37.15   3:25.14 (1:47.99)                                        
 28 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR       NT    3:26.82        
                1:40.56   3:26.82 (1:46.26)                                        
 29 Steiner, Nicole M         12 Express Swimming-MR  3:24.88    3:28.41        
                1:43.38   3:28.41 (1:45.03)                                        
 30 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    3:33.89    3:29.43        
                1:39.86   3:29.43 (1:49.57)                                        
 31 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  3:36.62    3:35.93        
                1:43.96   3:35.93 (1:51.97)                                        
 32 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          3:46.39    3:37.13        
                1:43.58   3:37.13 (1:53.55)                                        
 33 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR          3:40.99    3:38.17        
                1:44.22   3:38.17 (1:53.95)                                        
 34 Davis, Ava R              13 SSC-MR               4:00.00    3:45.24        
                1:50.55   3:45.24 (1:54.69)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iannetta, Ava L           16 WEST-MR              1:08.81    1:08.60        
  2 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   1:10.42    1:08.91        
  3 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               1:08.68    1:08.96        
  4 Miao, Chelsea             15 UN-MR                1:09.90    1:09.59        
  5 Saliou, Julienne          15 HYB-MR               1:11.33    1:10.80        
  6 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:10.34    1:11.30        
  7 Tsai, Sarah Y             14 WEST-MR              1:12.15    1:12.88        
  8 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:10.99    1:12.90        
  9 Bernardo, Sophia M        15 Express Swimming-MR  1:11.92    1:12.91        
 10 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              1:12.44    1:12.95        
 11 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:11.09    1:13.09        
 12 Klein, Neala J            11 WEST-MR              1:13.66    1:13.15        
 13 Wang, Abigail J           16 WEST-MR              1:15.16    1:13.73        
 14 Konop, Rebecca G          14 Express Swimming-MR  1:11.01    1:13.85        
 15 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  1:11.38    1:13.94        
 16 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              1:12.70    1:14.08        
 17 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:16.79    1:15.97        
 18 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  1:13.91    1:16.31        
 19 Moeslinger, Natasha V     16 FLY-MR               1:13.32    1:17.72        
 20 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:19.01    1:18.18        
 21 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              1:15.92    1:18.24        
 22 Kang, Joy                 11 WEST-MR              1:17.30    1:18.65        
 23 Wong, Faith               15 Parks Sailfish-MR    1:22.13    1:18.72        
 24 Chea, Rory                17 Parks Sailfish-MR    1:19.47    1:20.12        
 25 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR               1:18.55    1:20.74        
 26 Kwon, Michelle            16 FLY-MR               1:15.29    1:21.96        
 27 Sanchez, Simone           15 HYB-MR               1:24.14    1:23.12        
 28 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR              1:23.01    1:23.84        
 29 Levanti, Danielle         16 UN-MR                1:36.87    1:25.35        
 30 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:24.81    1:25.63        
 31 Tang, Melbourne           17 NYCC-MR                   NT    1:26.05        
 32 Rideout-Mann, Emma F      16 CSDC-MR              1:27.08    1:28.11        
 33 Huang, Amanda             18 Express Swimming-MR  1:22.12    1:28.42        
 34 Davis, Ava R              13 SSC-MR               1:30.54    1:30.61        
 35 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR              1:36.95    1:31.93        
 36 Ferraris, Emily           17 SSC-MR               1:37.53    1:40.75        
 37 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    1:41.94    1:42.54        
 -- Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:13.20         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:36.37    2:30.60        
                1:11.23   2:30.60 (1:19.37)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:40.04    2:36.72        
                1:13.64   2:36.72 (1:23.08)                                        
  3 Klein, Neala J            11 WEST-MR              2:40.16    2:37.82        
                1:14.75   2:37.82 (1:23.07)                                        
  4 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  2:36.09    2:38.86        
                1:12.42   2:38.86 (1:26.44)                                        
  5 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR               NT    2:45.10        
                1:15.10   2:45.10 (1:30.00)                                        
  6 Vega, Isabella M          12 WEST-MR              2:42.42    2:46.89        
                1:17.39   2:46.89 (1:29.50)                                        
  7 Knapp, Eliza K            15 NYCC-MR              2:50.18    2:56.49        
                1:19.93   2:56.49 (1:36.56)                                        
  8 Euyoque, Nicole A         12 WEST-MR                   NT    2:57.37        
                1:24.77   2:57.37 (1:32.60)                                        
  9 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR              3:01.50    3:03.98        
                1:27.76   3:03.98 (1:36.22)                                        
 10 Rojas, Amy                15 Parks Sailfish-MR    3:00.00    3:44.41        
                1:48.35   3:44.41 (1:56.06)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR                33.99      32.35        
  2 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            33.36      32.93        
  3 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    33.09      33.15        
  4 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR    32.24      33.23        
  5 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR                33.30      33.37        
  6 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      34.96      33.45        
  7 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     33.38      33.77        
  8 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      34.79      33.80        
  9 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 35.39      34.90        
 10 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    35.47      35.41        
 11 Luo, Luke                 10 TRI-MR                 37.77      35.47        
 12 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR    36.80      36.13        
 13 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                38.03      36.17        
 14 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            38.42      36.39        
 15 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                36.45      36.42        
 16 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            37.40      36.53        
 17 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    36.04      36.61        
 18 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    35.67      36.88        
 19 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            36.91      36.99        
 20 Lee, Crane                10 FLY-MR                 37.76      37.22        
 21 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR                39.72      37.54        
 22 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    35.97      37.59        
 23 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                36.50      38.12        
 24 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR            39.08      38.47        
 25 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    38.76      38.59        
 26 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    38.23      38.71        
 27 Felix, Braden B           10 WISC-MR                41.86      38.91        
 28 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT      40.70        
 29 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                40.36      40.79        
 30 Man, Daniel               10 FLY-MR                 41.40      40.81        
 31 Brichko, Joseph           10 TRI-MR                 45.21      40.99        
 32 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                 39.61      41.04        
 33 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            43.17      41.10        
 34 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR                 40.04      41.14        
 35 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     42.01      41.39        
 36 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR                41.03      41.49        
 37 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR            41.52      41.74        
 38 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                  44.32      42.55        
 39 Iosava, Michael            8 MPNY-MR                48.09      43.04        
 40 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR                 42.02      43.39        
 41 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     45.46      43.49        
 42 Bukinich, Adam             9 MPNY-MR                40.96      43.92        
 43 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR            42.83      44.09        
 44 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR                46.44      44.38        
 45 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR                 49.41      44.99        
 46 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                49.20      45.47        
 47 Jimenez, Nicolas           9 HYB-MR                    NT      47.60        
 48 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR    46.39      48.97        
 49 Lee, Benjamin              9 Express Swimming-MR       NT      49.31        
 50 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR                    NT      50.29        
 51 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT      51.57        
 52 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR     46.46      52.40        
 53 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR                    NT      53.32        
 54 Savkin, Nikita             7 MPNY-MR              1:00.19    1:04.70        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR  1:10.88    1:10.65        
  2 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR              1:12.41    1:11.14        
  3 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR              1:12.26    1:12.25        
  4 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:14.01    1:12.54        
  5 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              1:12.59    1:12.80        
  6 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR    1:16.20    1:13.15        
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:13.30    1:13.35        
  8 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:13.44    1:13.56        
  9 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR    1:16.01    1:13.82        
 10 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR            1:16.25    1:15.14        
 11 Chang, Matthew A          10 FLY-MR               1:20.03    1:16.63        
 12 Luo, Luke                 10 TRI-MR               1:20.41    1:17.57        
 13 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR  1:21.92    1:20.30        
 14 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:20.61    1:21.16        
 15 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:20.54    1:21.18        
 16 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:22.13    1:21.94        
 17 Kaplan, Evan K            10 WEST-MR              1:23.47    1:22.29        
 18 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          1:24.26    1:22.39        
 19 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR              1:26.42    1:22.99        
 20 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR              1:22.22    1:23.02        
 21 Madison, Jack W            9 WISC-MR              1:48.99    1:23.06        
 22 Iwabuchi, Yuta             9 WEST-MR                   NT    1:24.09        
 23 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR              1:28.71    1:24.69        
 24 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR              1:26.75    1:25.57        
 25 Neal, Delano K             9 Twisters-MR          1:29.92    1:25.84        
 26 Stueber, Colin J          10 WISC-MR              1:30.26    1:25.90        
 27 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR          1:28.17    1:26.06        
 28 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR  1:27.09    1:26.31        
 29 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  1:27.92    1:28.52        
 30 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:32.75    1:29.30        
 31 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR               1:34.74    1:30.36        
 32 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR               1:30.53    1:31.85        
 33 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR              1:30.57    1:33.42        
 34 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR          1:34.90    1:33.65        
 35 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              1:37.22    1:34.07        
 36 Brichko, Joseph           10 TRI-MR               1:40.51    1:34.42        
 37 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.57        
 38 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  1:39.18    1:35.90        
 39 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                2:00.00    1:37.90        
 40 Iosava, Michael            8 MPNY-MR              1:45.02    1:39.42        
 41 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR   1:47.73    1:39.82        
 42 Gutin, Noah                9 MPNY-MR              1:36.86    1:39.87        
 43 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR               1:42.86    1:40.97        
 44 Chaplin, Connor           10 Express Swimming-MR  1:31.40    1:41.02        
 45 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR               1:40.29    1:41.22        
 46 Knobel, David J            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.62        
 47 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR              1:49.87    1:43.98        
 48 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR          1:45.14    1:50.51        
 49 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR               1:55.37    1:50.83        
 50 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR       NT    1:51.09        
 51 Savonije, Oscar            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.18        
 52 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.73        
 53 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT    1:55.56        
 54 Anwer, Khalil S            8 NYCC-MR                   NT    1:57.34        
 55 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR   1:56.03    1:57.51        
 56 Huang, Bill                8 FLY-MR               1:59.58    1:59.66        
 57 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR               2:01.07    2:01.95        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR                40.60      38.88        
  2 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR                39.80      39.07        
  3 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     43.67      39.10        
  4 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR    40.36      39.34        
  5 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            40.36      39.36        
  6 Grushovenko, David        10 MPNY-MR                39.31      39.56        
  7 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR              40.57      40.89        
  8 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR            40.91      40.90        
  9 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      43.35      42.19        
 10 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      41.27      42.24        
 11 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 42.93      42.47        
 12 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    42.50      42.81        
 13 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                44.58      43.84        
 14 Kaplan, Evan K            10 WEST-MR                44.20      44.17        
 15 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     44.98      44.71        
 16 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    42.93      44.96        
 17 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR                46.59      44.98        
 18 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    44.76      45.30        
 19 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            47.63      45.36        
 20 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    47.93      45.62        
 21 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            46.53      46.23        
 22 Iwabuchi, Yuta             9 WEST-MR                   NT      46.45        
 23 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR    48.64      46.78        
 24 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                47.99      47.12        
 24 Felix, Braden B           10 WISC-MR                47.99      47.12        
 26 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            43.70      47.25        
 27 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    47.45      47.68        
 28 Chaplin, Connor           10 Express Swimming-MR    48.26      47.70        
 29 Madison, Jack W            9 WISC-MR                50.99      48.15        
 30 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR            46.87      48.47        
 31 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR     53.37      48.57        
 32 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR               1:02.99      49.04        
 33 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            51.66      49.42        
 34 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                49.07      50.06        
 35 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                49.41      50.13        
 36 Stueber, Colin J          10 WISC-MR                50.45      51.03        
 37 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                  54.27      51.44        
 38 Iosava, Michael            8 MPNY-MR                51.95      51.51        
 39 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     52.12      51.85        
 40 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR                41.40      51.91        
 41 Gutin, Noah                9 MPNY-MR                53.19      51.93        
 42 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR                    NT      52.09        
 43 Savonije, Oscar            8 Flying Dolphins-MR        NT      53.10        
 44 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR                    NT      53.61        
 45 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR     56.61      53.97        
 46 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    58.32      54.73        
 47 Knobel, David J            8 Flying Dolphins-MR        NT      55.07        
 48 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR                53.54      55.41        
 49 Huang, Bill                8 FLY-MR                    NT      59.48        
 50 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR    59.05    1:00.71        
 51 Anwer, Khalil S            8 NYCC-MR                   NT    1:01.88        
 52 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR     57.88    1:02.31        
 53 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT    1:04.92        
 54 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR            58.50    1:08.45        
 55 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR                    NT    1:10.86        
 -- Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR                 54.50         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR  1:22.15    1:22.40        
  2 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR              1:23.94    1:22.42        
  3 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR              1:23.85    1:23.49        
  4 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR          1:25.61    1:23.83        
  5 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:27.79    1:24.81        
  6 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:23.76    1:25.96        
  7 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR    1:30.70    1:27.99        
  8 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR    1:33.44    1:28.28        
  9 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:37.39    1:29.44        
 10 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:29.87    1:29.78        
 11 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR    1:30.75    1:30.75        
 12 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:32.99    1:32.88        
 13 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR              1:36.22    1:34.22        
 14 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:34.75    1:34.79        
 15 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR              1:37.34    1:35.40        
 16 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:34.04    1:35.89        
 17 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          1:39.08    1:37.24        
 18 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR  1:40.04    1:37.85        
 19 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:45.86    1:39.21        
 20 Neal, Delano K             9 Twisters-MR          1:43.43    1:39.41        
 21 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR  1:43.74    1:39.53        
 22 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  1:45.73    1:42.33        
 23 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR               NT    1:42.47        
 24 Felix, Braden B           10 WISC-MR              1:42.99    1:44.12        
 25 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.23        
 26 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              1:49.60    1:44.94        
 27 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR              1:42.67    1:45.41        
 28 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR              1:44.84    1:45.46        
 29 Iosava, Michael            8 MPNY-MR              1:47.23    1:46.67        
 30 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR          1:50.72    1:47.33        
 31 Bukinich, Adam             9 MPNY-MR              1:44.15    1:49.28        
 32 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                    NT    1:50.15        
 33 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.84        
 34 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                2:10.00    1:53.25        
 35 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR                    NT    1:56.53        
 36 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR          2:02.09    1:56.55        
 37 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR              2:05.46    2:00.57        
 38 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT    2:14.50        
 39 Savkin, Nikita             7 MPNY-MR              2:23.03    2:25.76        
 -- Lee, Benjamin              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grushovenko, David        10 MPNY-MR                41.33      40.63        
  2 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR    43.87      42.63        
  3 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR                45.17      43.72        
  4 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR      45.85      43.73        
  5 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      49.50      45.08        
  6 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            46.37      45.26        
  7 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR                46.80      45.82        
  8 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 48.34      46.75        
  9 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     50.57      46.92        
 10 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                47.10      48.08        
 11 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      49.31      48.75        
 12 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    49.70      50.31        
 13 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    52.82      50.85        
 14 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            51.69      51.38        
 15 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    51.85      51.41        
 16 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    49.43      51.48        
 17 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR                 55.91      51.56        
 18 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            57.49      51.85        
 19 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR    51.99      51.98        
 20 Luo, Luke                 10 TRI-MR                 55.91      52.03        
 21 Bukinich, Adam             9 MPNY-MR                54.16      52.11        
 22 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            55.78      52.13        
 23 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    53.07      52.27        
 24 Brichko, Joseph           10 TRI-MR                 59.14      52.46        
 25 Lee, Crane                10 FLY-MR                 51.77      52.54        
 26 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     53.72      52.55        
 27 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                 53.42      52.85        
 28 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR                55.43      52.87        
 29 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                51.30      53.31        
 30 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR            59.37      53.48        
 31 Felix, Braden B           10 WISC-MR                55.43      54.03        
 32 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    54.86      54.40        
 33 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                53.59      55.67        
 34 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                55.77      56.03        
 35 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    56.13      56.80        
 36 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR          1:00.26      57.57        
 37 Man, Daniel               10 FLY-MR                 55.88      58.73        
 38 Iosava, Michael            8 MPNY-MR                59.44      59.40        
 39 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR                55.20      59.54        
 40 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR                58.37      59.62        
 41 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.34        
 42 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR               1:02.81    1:01.50        
 43 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR               1:10.74    1:02.49        
 44 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR                    NT    1:03.28        
 45 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                   NT    1:05.40        
 46 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR   1:06.52    1:07.30        
 47 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                1:10.00    1:07.31        
 48 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            59.87    1:09.32        
 49 Lee, Benjamin              9 Express Swimming-MR       NT    1:10.26        
 50 Russotto, Matthew N        9 HYB-MR               1:11.84    1:11.11        
 51 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR       NT    1:11.21        
 52 Jimenez, Nicolas           9 HYB-MR                    NT    1:15.67        
 53 Savkin, Nikita             7 MPNY-MR              1:12.00    1:19.58        
 54 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:22.09        
 55 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT    1:42.95        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              1:31.32    1:32.10        
  2 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR              1:34.80    1:33.77        
  3 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR  1:34.38    1:36.21        
  4 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR              1:38.35    1:38.62        
  5 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR          1:40.74    1:39.07        
  6 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR            1:40.72    1:41.03        
  7 Kaplan, Evan K            10 WEST-MR              1:42.51    1:42.89        
  7 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:44.75    1:42.89        
  9 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:44.56    1:46.30        
 10 Stueber, Colin J          10 WISC-MR              1:48.58    1:47.14        
 11 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR          1:54.45    1:49.42        
 12 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR              1:46.50    1:49.93        
 13 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR  1:49.71    1:51.27        
 14 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR  1:58.76    1:51.46        
 15 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:52.65    1:51.67        
 16 Luo, Luke                 10 TRI-MR               1:47.95    1:52.44        
 17 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:49.51    1:53.35        
 18 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:51.78    1:54.30        
 19 Felix, Braden B           10 WISC-MR                   NT    1:54.41        
 20 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR               1:50.06    1:55.35        
 21 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:53.12    1:55.41        
 22 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR              1:49.70    1:55.75        
 23 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR          1:58.76    1:56.13        
 24 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR               2:11.28    1:56.15        
 25 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR              1:57.50    1:56.88        
 26 Iwabuchi, Yuta             9 WEST-MR                   NT    1:57.91        
 27 Neal, Delano K             9 Twisters-MR          1:57.72    1:58.08        
 28 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR              2:02.36    1:58.43        
 29 Knobel, David J            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:58.78        
 30 Gutin, Noah                9 MPNY-MR              2:01.24    1:58.81        
 31 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              2:08.94    1:59.82        
 32 Brichko, Joseph           10 TRI-MR               2:01.89    2:00.36        
 33 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          2:22.38    2:00.76        
 34 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR  2:13.43    2:01.08        
 35 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR  2:03.66    2:01.13        
 36 Iosava, Michael            8 MPNY-MR              2:05.00    2:06.28        
 37 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR              2:07.91    2:06.48        
 38 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT    2:07.38        
 39 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR              2:10.19    2:09.66        
 40 Madison, Jack W            9 WISC-MR              1:59.99    2:12.46        
 41 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    2:16.27        
 42 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR   2:20.31    2:24.00        
 43 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR        NT    2:41.91        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ko, Hayden                10 Parks Sailfish-MR      37.14      35.88        
  2 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     38.27      36.48        
  3 Gjertsen, Owen G          10 WEST-MR                38.84      36.50        
  4 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR                38.30      36.61        
  5 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR    37.87      36.63        
  6 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR              39.99      38.07        
  7 Grushovenko, David        10 MPNY-MR                39.40      38.20        
  8 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    42.08      38.28        
  9 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 38.53      40.08        
 10 Chang, Matthew A          10 FLY-MR                 41.69      40.09        
 11 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      44.09      41.73        
 12 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                43.54      42.23        
 13 Luo, Luke                 10 TRI-MR                 44.96      42.47        
 14 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR               NT      42.59        
 14 Kaplan, Evan K            10 WEST-MR                44.32      42.59        
 16 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR    43.15      42.74        
 17 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR    42.01      44.61        
 18 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            43.79      45.16        
 19 Madison, Jack W            9 WISC-MR                51.99      45.25        
 20 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                49.19      45.60        
 21 Yao, Ryan A                7 Express Swimming-MR    47.68      45.84        
 22 Ratling, Phuntsok W        9 Twisters-MR               NT      46.48        
 23 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     48.13      46.90        
 24 Sorenson, Paulo S          9 WEST-MR                48.16      46.99        
 25 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT      47.27        
 26 Iwabuchi, Yuta             9 WEST-MR                   NT      47.78        
 27 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR                47.58      49.02        
 28 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR            48.41      49.10        
 29 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR    50.54      49.68        
 30 Felix, Braden B           10 WISC-MR                46.99      49.90        
 31 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR                 57.69      50.16        
 32 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                51.77      50.27        
 33 Brichko, Joseph           10 TRI-MR               1:00.19      50.50        
 34 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            44.72      51.02        
 35 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR            41.78      51.03        
 36 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR                 50.30      51.07        
 37 Lavelle, Adam             10 WISC-MR                48.63      51.12        
 38 Ahn, Riley H               8 Twisters-MR            54.50      53.40        
 39 Iosava, Michael            8 MPNY-MR                55.79      53.70        
 40 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                 48.32      53.75        
 41 Chen, Aaron                9 Express Swimming-MR    51.13      53.76        
 42 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR                55.02      54.52        
 43 Gutin, Noah                9 MPNY-MR                58.14      55.08        
 44 Knobel, David J            8 Flying Dolphins-MR        NT      56.31        
 45 Fogarty, Atticus I         7 Flying Dolphins-MR     54.82      56.69        
 46 Keymakh, Aiden R           9 TRI-MR                 55.47      57.18        
 47 Serafin, Oren B            8 Express Swimming-MR    54.58      58.61        
 48 Shaitanoff, Alexander P   10 HYB-MR               1:03.66    1:00.11        
 49 Huang, Bill                8 FLY-MR                    NT    1:02.08        
 50 Chaplin, Connor           10 Express Swimming-MR       NT    1:03.33        
 51 Ortiz, Willem E           10 KB Makos-MR            58.76    1:03.72        
 52 DeGraff, Matthew F        10 IA-MR                  55.99    1:03.99        
 53 Savonije, Oscar            8 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.14        
 54 Anwer, Khalil S            8 NYCC-MR                   NT    1:06.72        
 55 Sinclair, Thijs R          7 Express Swimming-MR       NT    1:08.68        
 56 Feinstein, Jack v          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.59        
 57 Murphy, Evan               9 Express Swimming-MR       NT    1:22.90        
 -- Russotto, Matthew N        9 HYB-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid           10 Express Swimming-MR  1:25.64    1:21.73        
  2 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:32.35    1:22.81        
  3 Hoffmann, Alex L           9 WEST-MR              1:28.12    1:26.38        
  4 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              1:45.84    1:26.57        
  5 Chang, Matthew A          10 FLY-MR               1:36.77    1:31.10        
  6 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:36.47    1:32.43        
  7 Sainvil, Fenlay           10 Parks Sailfish-MR    1:32.50    1:36.12        
  8 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR  1:37.14    1:39.41        
  9 Lee, Crane                10 FLY-MR               1:53.31    1:39.72        
 10 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:38.70    1:40.79        
 11 Luo, Luke                 10 TRI-MR               1:41.73    1:41.32        
 12 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR  1:39.30    1:41.47        
 13 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR              1:45.00    1:42.43        
 14 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:47.83    1:46.39        
 15 Uzalp, Deniz N            10 MPNY-MR              1:48.32    1:50.71        
 16 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR  1:44.30    1:50.85        
 17 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR              1:55.00    1:51.35        
 18 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR          1:54.40    1:51.84        
 19 Lavelle, Adam             10 WISC-MR              1:58.05    1:52.00        
 20 Miranda, Ethan J           9 FLY-MR               1:45.50    1:53.40        
 21 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:48.11    1:54.38        
 22 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR          1:54.38    1:56.08        
 23 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR              1:57.61    1:58.02        
 24 Bukinich, Adam             9 MPNY-MR              1:52.00    1:59.70        
 25 Burger, Oliver R          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.89        
 26 Man, Daniel               10 FLY-MR               2:05.40    2:01.72        
 27 Mendoza, Paolo G           8 FLY-MR                    NT    2:02.10        
 28 Iosava, Michael            8 MPNY-MR              2:24.75    2:09.30        
 29 Velykorodnyi, Ivan         7 MPNY-MR              1:59.00    2:09.62        
 30 Lee, Benjamin              9 Express Swimming-MR       NT    2:41.08        
 -- Ahn, Riley H               8 Twisters-MR          2:00.43         DQ        
      No touch
 -- Savkin, Nikita             7 MPNY-MR              2:20.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                30.13      29.42        
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    30.48      30.59        
  3 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                31.24      30.79        
  4 Miao, Owen                12 UN-MR                  30.61      30.98        
  5 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 31.62      31.11        
  6 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                  33.01      31.15        
  7 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    31.83      31.19        
  8 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                32.15      31.29        
  9 Franks, John              12 Express Swimming-MR    32.25      31.36        
 10 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR                32.21      31.97        
 11 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR      32.05      32.00        
 12 Wu, Andrew                12 TRI-MR                 33.03      32.17        
 13 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    32.80      32.18        
 14 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                32.50      32.25        
 15 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 32.35      32.28        
 16 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    32.91      32.57        
 17 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR    31.68      32.60        
 18 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 32.25      32.78        
 19 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      33.16      33.14        
 20 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     34.42      33.93        
 21 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                33.21      33.98        
 22 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    35.01      34.38        
 23 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 34.84      34.41        
 24 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                 35.94      34.64        
 25 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR            34.71      35.03        
 26 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                36.48      35.04        
 27 Leroy, Max                12 HYB-MR                 35.74      35.06        
 28 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR                 35.26      35.21        
 29 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR                 36.11      35.84        
 30 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 38.00      35.91        
 31 Chu, Preston              12 FLY-MR                    NT      36.31        
 32 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 36.44      36.33        
 33 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    38.13      37.52        
 34 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR              38.75      37.91        
 35 Bereznitski, Anton        11 Shy-Mr-MR              40.90      38.10        
 36 Smith, Dean C             11 IA-MR                  38.55      38.22        
 37 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                38.14      38.40        
 38 Wu, Matthew               11 TRI-MR                 41.63      38.71        
 39 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR     38.55      38.94        
 40 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     40.42      40.21        
 41 Pineda, Diego             12 CSDC-MR                44.16      41.62        
 42 La Morte, Anthony E       11 SSC-MR                 47.00      46.17        
 -- Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    31.18         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:02.02    1:02.25        
  2 Miao, Owen                12 UN-MR                1:06.64    1:06.13        
  3 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:06.28    1:06.87        
  4 Lee, Kieran T             11 WEST-MR              1:07.98    1:07.74        
  5 Baranov, Edward           12 MPNY-MR              1:09.01    1:08.05        
  6 Townsend, Chance J        11 WEST-MR              1:09.36    1:08.08        
  7 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:09.30    1:08.61        
  8 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:10.72    1:08.81        
  9 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                1:11.01    1:08.97        
 10 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:10.22    1:09.41        
 11 Wu, Andrew                12 TRI-MR               1:15.10    1:09.60        
 12 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR              1:10.79    1:09.72        
 13 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:08.15    1:09.80        
 14 Lin, Linus                11 FLY-MR               1:09.45    1:09.96        
 15 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR  1:09.75    1:09.98        
 16 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:13.40    1:11.98        
 17 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:11.95    1:12.02        
 18 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR              1:14.43    1:12.61        
 19 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR    1:11.70    1:13.44        
 20 Ding, Charlie W           11 FLY-MR               1:14.01    1:13.53        
 21 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:14.54    1:13.82        
 22 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:11.29    1:14.28        
 23 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR              1:15.38    1:14.29        
 24 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR               1:16.45    1:16.42        
 25 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:17.94    1:17.49        
 26 Flowers, Kevin C          11 Parks Sailfish-MR    1:17.31    1:18.01        
 27 Jiang, Junyi              11 FLY-MR               1:17.11    1:18.12        
 28 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                    NT    1:18.75        
 29 Znachowski, Owen A        12 WISC-MR              1:22.45    1:19.34        
 30 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:30.26    1:19.46        
 31 Chu, Preston              12 FLY-MR               1:20.85    1:19.50        
 32 Lerner, Justin            12 MPNY-MR              1:20.51    1:19.67        
 33 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:32.18    1:19.95        
 34 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:19.45    1:20.00        
 35 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:28.74    1:21.29        
 36 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR  1:19.42    1:21.56        
 37 Wang, Oscar               12 HYB-MR               1:21.95    1:22.00        
 38 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR               1:23.04    1:22.16        
 39 Leroy, Max                12 HYB-MR               1:28.17    1:25.74        
 40 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR   1:25.22    1:27.65        
 41 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR              1:23.56    1:27.80        
 42 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:31.19    1:30.44        
 43 Wu, Matthew               11 TRI-MR               1:39.26    1:31.14        
 44 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR  2:09.91    1:34.99        
 45 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR          1:28.62    1:35.11        
 46 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR  1:33.98    1:39.24        
 47 Ortiz, William            12 KB Makos-MR          1:36.64    1:41.99        
 48 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          1:36.16    1:43.81        
 49 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT    1:48.86        
 50 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR              2:05.31    1:51.28        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 31.17      30.83        
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    34.52      34.95        
  3 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                35.76      35.58        
  4 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                38.18      36.24        
  5 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                37.25      36.51        
  6 Lin, Linus                11 FLY-MR                 36.41      36.58        
  7 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    38.01      37.05        
  8 Miao, Owen                12 UN-MR                  37.58      37.37        
  9 Franks, John              12 Express Swimming-MR    39.39      37.82        
 10 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                  40.00      38.19        
 11 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    37.17      38.25        
 12 Wu, Andrew                12 TRI-MR                 40.47      39.26        
 13 Znachowski, Owen A        12 WISC-MR                38.75      39.29        
 14 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                38.79      39.51        
 15 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR    38.11      39.57        
 16 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    39.31      39.65        
 17 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR                40.00      39.89        
 18 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR            37.41      39.94        
 19 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      41.02      40.74        
 20 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 43.61      40.88        
 21 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    38.98      40.96        
 22 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 40.88      41.17        
 23 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      40.61      41.29        
 24 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 41.99      41.37        
 25 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                42.32      41.66        
 26 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR            43.08      42.29        
 27 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    40.48      42.77        
 28 Leroy, Max                12 HYB-MR                 41.27      43.08        
 29 Flowers, Kevin C          11 Parks Sailfish-MR      43.05      43.33        
 30 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     43.35      43.90        
 31 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR    43.48      44.40        
 32 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                 45.27      44.62        
 33 Chu, Preston              12 FLY-MR                    NT      45.33        
 34 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR     49.22      45.39        
 35 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    45.54      45.61        
 36 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                45.26      46.00        
 37 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                47.04      48.17        
 38 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR       NT      49.21        
 39 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR    44.06      49.84        
 40 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR                 47.12      50.04        
 41 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    44.92      50.55        
 42 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR    51.82      51.09        
 43 Ortiz, William            12 KB Makos-MR            53.04      51.19        
 44 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR            47.21      52.44        
 45 Wu, Matthew               11 TRI-MR                 54.29      52.68        
 46 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR    51.93      53.00        
 47 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR                53.42      53.06        
 48 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:00.96      56.33        
 49 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            52.86      56.67        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:07.86    1:05.69        
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:14.59    1:14.72        
  3 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:19.05    1:18.25        
  4 Miao, Owen                12 UN-MR                1:19.55    1:18.33        
  5 Lee, Kieran T             11 WEST-MR              1:19.97    1:19.47        
  6 Townsend, Chance J        11 WEST-MR              1:20.22    1:19.86        
  7 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:25.59    1:20.55        
  8 Baranov, Edward           12 MPNY-MR              1:19.38    1:20.58        
  9 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:21.27    1:21.86        
 10 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                1:25.00    1:22.72        
 11 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR  1:23.37    1:24.50        
 12 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR              1:22.49    1:24.75        
 13 Wu, Andrew                12 TRI-MR               1:24.04    1:24.90        
 14 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:26.37    1:25.62        
 15 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:24.67    1:26.04        
 16 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:28.98    1:26.70        
 17 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR    1:20.50    1:26.90        
 18 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR    1:34.39    1:28.05        
 19 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:32.19    1:29.80        
 20 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR              1:29.46    1:29.89        
 21 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:42.00    1:30.20        
 22 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:35.35    1:30.69        
 23 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR              1:30.54    1:30.97        
 24 Smith, Dean C             11 IA-MR                1:32.90    1:31.96        
 25 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:48.48    1:33.79        
 26 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR            1:35.47    1:36.84        
 27 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR   1:52.79    1:37.27        
 28 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR              1:38.60    1:37.60        
 29 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.61        
 30 Lerner, Justin            12 MPNY-MR              1:39.78    1:44.41        
 31 Bereznitski, Anton        11 Shy-Mr-MR            1:46.79    1:45.12        
 32 Wu, Matthew               11 TRI-MR               1:54.91    1:51.11        
 33 La Morte, Anthony E       11 SSC-MR               1:55.00    1:51.92        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                37.30      35.77        
  2 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR                37.18      36.29        
  3 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                37.20      37.98        
  4 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      39.49      39.10        
  5 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                  40.03      39.37        
  6 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    40.26      39.73        
  7 Franks, John              12 Express Swimming-MR    40.74      40.99        
  8 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                41.51      41.27        
  9 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 41.48      41.33        
 10 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    42.44      42.30        
 11 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR            42.66      42.45        
 12 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    41.90      42.54        
 13 Miao, Owen                12 UN-MR                  42.27      42.87        
 14 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR    44.24      44.21        
 15 Chan, Aidan               11 FLY-MR                 44.42      44.79        
 15 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      43.91      44.79        
 17 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                45.81      44.87        
 18 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 45.91      45.05        
 19 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                42.94      46.16        
 20 Chu, Preston              12 FLY-MR                 47.09      46.37        
 21 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                46.78      46.51        
 22 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    46.11      46.62        
 23 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     47.01      46.84        
 24 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 46.97      46.87        
 25 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    47.16      47.06        
 26 Wu, Andrew                12 TRI-MR                 47.58      47.14        
 27 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    52.04      48.02        
 28 Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 48.41      48.31        
 29 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                53.00      49.01        
 30 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR                 47.34      49.27        
 31 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR     50.17      50.68        
 32 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR              51.85      52.32        
 33 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                 55.51      52.62        
 34 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR                 55.00      52.82        
 35 Leroy, Max                12 HYB-MR                 53.50      53.51        
 36 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     51.77      53.59        
 37 Wu, Matthew               11 TRI-MR                 59.60      54.47        
 38 Smith, Dean C             11 IA-MR                1:06.16      57.28        
 39 Bereznitski, Anton        11 Shy-Mr-MR            1:01.84      58.14        
 40 La Morte, Anthony E       11 SSC-MR                 59.00    1:00.26        
 41 Pineda, Diego             12 CSDC-MR              1:02.24    1:04.31        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:19.93    1:19.07        
  2 Baranov, Edward           12 MPNY-MR              1:19.84    1:19.21        
  3 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR              1:19.10    1:19.22        
  4 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:27.47    1:25.21        
  5 Townsend, Chance J        11 WEST-MR              1:25.18    1:26.93        
  6 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:26.70    1:27.85        
  7 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:29.49    1:29.86        
  8 Lee, Kieran T             11 WEST-MR              1:32.13    1:31.38        
  9 Miao, Owen                12 UN-MR                1:31.38    1:32.54        
 10 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:31.39    1:32.75        
 11 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR          1:33.99    1:34.05        
 12 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR    1:33.20    1:34.52        
 13 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR  1:34.39    1:34.69        
 14 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:31.84    1:34.73        
 15 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:32.08    1:34.82        
 16 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR              1:39.87    1:37.88        
 17 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:40.41    1:39.32        
 18 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:38.87    1:39.56        
 19 Chu, Preston              12 FLY-MR               1:41.95    1:39.59        
 20 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR    1:47.15    1:39.67        
 21 Wang, Oscar               12 HYB-MR               1:40.68    1:39.81        
 22 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:42.73    1:41.03        
 23 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR              1:42.00    1:42.15        
 24 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:42.95    1:42.24        
 25 Flowers, Kevin C          11 Parks Sailfish-MR    1:36.50    1:43.07        
 26 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR  1:49.65    1:44.81        
 27 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:47.80    1:44.99        
 28 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:50.05    1:48.29        
 29 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:49.71    1:48.49        
 30 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR              1:58.00    1:48.72        
 31 Lerner, Justin            12 MPNY-MR              1:39.65    1:51.63        
 32 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR   1:53.39    1:52.64        
 33 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:50.86    1:53.59        
 34 Garcia, Sebastian         11 KB Makos-MR          1:57.16    1:55.98        
 35 Wu, Matthew               11 TRI-MR               2:07.52    2:01.22        
 36 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:59.19    2:02.06        
 37 Moskalev, Michael         11 Express Swimming-MR       NT    2:03.72        
 38 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT    2:04.71        
 39 Kamboj, Alex              11 CSDC-MR              2:20.26    2:10.48        
 40 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          2:11.27    2:11.26        
 41 MA, Joshua                11 Express Swimming-MR  2:15.01    2:15.01        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 29.67      29.99        
  2 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                30.82      30.82        
  3 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                33.18      32.64        
  4 Lin, Linus                11 FLY-MR                 33.67      32.80        
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    32.95      32.85        
  6 Miao, Owen                12 UN-MR                  32.82      33.08        
  7 Hernandez, Keanne L       12 IA-MR                  34.35      33.65        
  8 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    34.94      34.24        
  9 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR                36.16      34.88        
 10 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                35.50      35.08        
 11 Franks, John              12 Express Swimming-MR    35.31      35.69        
 12 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR    35.58      35.78        
 13 Wu, Andrew                12 TRI-MR                 38.01      35.98        
 14 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR                 37.73      36.40        
 15 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      36.17      36.41        
 16 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                37.09      36.45        
 17 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR      37.16      36.57        
 18 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    36.08      36.61        
 19 Lee, Jayden M             12 FLY-MR                 36.51      36.71        
 20 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                42.07      36.73        
 21 Sherpa, Nuru              12 Twisters-MR            37.76      37.41        
 22 Ding, Charlie W           11 FLY-MR                 39.08      37.61        
 23 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR    39.20      39.10        
 24 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR                 41.33      41.32        
 25 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                39.41      41.43        
 26 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR    42.97      42.23        
 27 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR     44.35      43.19        
 28 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     42.66      43.57        
 29 Leroy, Max                12 HYB-MR                 43.81      45.00        
 30 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                44.13      45.35        
 31 Wang, Oscar               12 HYB-MR                 46.62      45.40        
 32 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  1:04.22      45.76        
 33 Zhu, Zhihuan              12 FLY-MR                 45.60      46.28        
 34 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    48.84      46.34        
 35 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    53.69      46.71        
 36 Ortiz, William            12 KB Makos-MR            49.40      48.72        
 37 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR    44.60      49.34        
 38 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR     55.82      52.43        
 39 Wang, Engels              11 Express Swimming-MR       NT      53.84        
 -- Znachowski, Owen A        12 WISC-MR                42.00         DQ        
      False start
 -- Jiang, Junyi              11 FLY-MR                 43.24         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:06.33    1:04.86        
  2 Miao, Owen                12 UN-MR                1:10.92    1:12.42        
  3 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:12.76    1:13.77        
  4 Baranov, Edward           12 MPNY-MR              1:14.01    1:14.52        
  5 Townsend, Chance J        11 WEST-MR              1:21.19    1:16.78        
  6 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:20.04    1:17.27        
  7 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:18.84    1:17.34        
  8 Lomeyko, Ilyan            12 MPNY-MR              1:18.90    1:19.74        
  9 Schmitt, Alex J           12 Express Swimming-MR  1:21.19    1:20.50        
 10 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR    1:21.58    1:23.78        
 11 Chen, Jonathan G          12 Parks Sailfish-MR    1:25.33    1:23.85        
 12 Wu, Andrew                12 TRI-MR               1:28.97    1:24.19        
 13 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR              1:24.87    1:27.99        
 14 Minchala, Ismael F        11 FLY-MR               1:30.34    1:28.10        
 15 Calhoun, Ethan D          12 Express Swimming-MR  1:31.22    1:28.95        
 16 Lee, Kieran T             11 WEST-MR              1:26.78    1:28.96        
 17 Ding, Charlie W           11 FLY-MR               1:32.56    1:31.45        
 18 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR              1:26.52    1:31.46        
 19 Lee, Jayden M             12 FLY-MR               1:33.02    1:31.60        
 20 Koeppel, Thomas J         12 SSC-MR               1:44.00    1:32.18        
 21 Lee, Nicholas J           11 TRI-MR               1:33.12    1:34.84        
 22 Lerner, Justin            12 MPNY-MR              1:31.75    1:35.26        
 23 Chan, Aidan               11 FLY-MR               1:42.33    1:36.31        
 24 Jiang, Junyi              11 FLY-MR               1:38.38    1:36.45        
 25 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:36.99    1:41.07        
 26 XI, Patrick               12 Express Swimming-MR  1:42.32    1:41.42        
 27 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR              1:40.17    1:43.13        
 28 Yang, Ryan Y              11 Flying Dolphins-MR   1:50.39    1:53.02        
 -- Wang, Oscar               12 HYB-MR               1:55.98         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR                26.09      26.59        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                  26.62      26.69        
  3 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR                27.22      27.00        
  4 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR    26.73      27.16        
  5 Sacca, David J            14 AGUA-MR                27.35      27.41        
  6 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR    27.51      27.55        
  7 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR                27.35      27.58        
  8 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR                 27.45      27.65        
  9 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR                28.25      27.69        
 10 Emre, Emir M              14 AGUA-MR                27.86      27.97        
 11 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR    27.53      28.00        
 12 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR                28.31      28.12        
 13 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                28.62      28.14        
 14 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR                28.33      28.15        
 15 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR              27.69      28.16        
 16 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR                29.70      28.30        
 17 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR                 28.35      28.35        
 18 Smith, Eddie J            13 IA-MR                  28.95      28.47        
 19 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR    28.70      28.49        
 20 Chang, Steven R           13 FLY-MR                 28.25      28.58        
 20 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR            28.36      28.58        
 22 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR            28.54      28.67        
 23 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR      29.94      28.76        
 23 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR            28.67      28.76        
 25 Blinov, Alex              14 Shy-Mr-MR              29.39      28.94        
 26 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR    30.09      29.00        
 27 Thomas, Gavin R           14 WEST-MR                29.41      29.34        
 28 Chen, Alvin               14 FLY-MR                 27.87      29.47        
 29 Leung, Lance              13 FLY-MR                 29.40      29.54        
 30 Chang, Edward             13 FLY-MR                 27.83      29.56        
 31 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR                28.56      29.60        
 32 Zhao, Colin E             14 FLY-MR                 30.32      29.73        
 33 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR                28.90      29.74        
 34 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR            30.00      29.75        
 35 Radov, Elliot             13 TRI-MR                 36.01      29.85        
 36 NG, Ryan Y                13 UN-MR                  29.79      29.88        
 37 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR                 29.14      29.98        
 38 David, Sebastian          14 TRI-MR                 35.10      30.01        
 39 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR    30.87      30.02        
 40 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR                30.38      30.08        
 41 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR    30.09      30.10        
 42 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR                30.63      30.20        
 43 Lim, James                13 FLY-MR                 29.62      30.32        
 44 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR                30.00      30.33        
 45 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR            30.95      30.46        
 46 Benten, Liam A            14 AGUA-MR                31.73      30.47        
 47 Chan, Joshua A            14 FLY-MR                 30.40      30.54        
 48 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR              30.38      30.85        
 49 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR    30.49      30.88        
 50 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR              30.29      31.06        
 51 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR                31.13      31.21        
 52 Gurvich, Samuel           14 MPNY-MR                30.30      31.41        
 53 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR                31.46      31.45        
 54 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR              33.20      31.70        
 55 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR                32.92      31.81        
 56 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR    31.84      31.97        
 57 Valdivia, Leo A           14 FLY-MR                 34.00      32.09        
 58 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR                31.45      32.20        
 59 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR              33.05      32.47        
 60 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR    33.10      32.87        
 61 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR    33.38      33.25        
 62 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                  33.63      33.37        
 63 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR    33.44      33.61        
 64 Goldshteyn, Eric          14 MPNY-MR                32.44      33.66        
 65 Trepeta, Nikhil           13 Express Swimming-MR       NT      33.78        
 66 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT      33.95        
 66 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR     35.12      33.95        
 68 Cedeno, Evan              13 FLY-MR                    NT      35.83        
 69 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR                 36.27      36.04        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR                56.27      57.00        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                  57.49      57.23        
  3 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR                58.16      57.88        
  4 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR    58.47      58.13        
  5 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    58.60      58.91        
  6 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR                59.10      59.84        
  7 Andersen, Frankie         14 SSC-MR               1:00.33      59.85        
  8 Sacca, David J            14 AGUA-MR                59.50    1:00.43        
  9 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              1:01.03    1:00.63        
 10 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:02.33    1:01.12        
 11 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:02.77    1:01.17        
 12 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:02.06    1:01.43        
 13 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:01.98    1:01.65        
 14 Chang, Steven R           13 FLY-MR               1:03.34    1:01.83        
 15 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            1:02.09    1:01.89        
 16 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:02.28    1:02.13        
 17 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR               1:03.84    1:02.64        
 18 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:04.82    1:02.83        
 19 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              1:02.89    1:03.21        
 20 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR              1:03.23    1:03.28        
 21 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              1:05.21    1:03.32        
 21 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          1:04.25    1:03.32        
 23 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          1:03.00    1:03.40        
 24 David, Sebastian          14 TRI-MR               1:07.88    1:03.63        
 25 Leung, Lance              13 FLY-MR               1:04.94    1:04.00        
 26 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              1:03.79    1:04.02        
 27 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:03.49    1:04.11        
 28 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:03.75    1:04.25        
 29 Thomas, Gavin R           14 WEST-MR              1:03.36    1:04.31        
 30 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR               1:03.35    1:05.22        
 31 Dugo, Jesse D             14 WISC-MR              1:09.91    1:05.23        
 32 Blinov, Alex              14 Shy-Mr-MR            1:14.93    1:05.33        
 33 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:05.88    1:05.44        
 34 Zhao, Colin E             14 FLY-MR               1:06.18    1:05.57        
 35 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              1:04.72    1:05.67        
 36 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:06.20    1:05.87        
 37 NG, Ryan Y                13 UN-MR                1:06.14    1:06.05        
 38 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:06.55    1:06.07        
 39 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              1:07.11    1:06.19        
 40 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:06.26    1:06.35        
 41 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:06.54    1:06.48        
 42 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    1:06.10    1:06.53        
 43 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              1:07.80    1:06.66        
 44 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:06.33    1:06.69        
 45 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              1:07.70    1:06.98        
 46 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:09.74    1:07.29        
 47 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:06.37    1:07.32        
 48 Lim, James                13 FLY-MR               1:05.12    1:07.78        
 49 Radov, Elliot             13 TRI-MR               1:11.39    1:07.79        
 50 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            1:08.20    1:08.04        
 51 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              1:10.32    1:08.50        
 52 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              1:08.07    1:08.51        
 53 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            1:09.84    1:08.55        
 54 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:10.55    1:09.39        
 55 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR    1:08.61    1:09.53        
 56 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:10.67    1:11.20        
 57 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:10.01    1:11.29        
 58 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                1:16.99    1:11.45        
 59 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR              1:12.02    1:11.58        
 60 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            1:12.93    1:12.28        
 61 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    1:12.35        
 62 Spagnoletti, Lucas        13 HYB-MR               1:27.02    1:12.56        
 63 Ramskill, Dennis          14 Express Swimming-MR  1:11.26    1:13.08        
 64 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:11.76    1:13.44        
 65 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR              1:12.40    1:13.67        
 66 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:12.87    1:14.05        
 67 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            1:22.97    1:20.56        
 68 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            1:39.39    1:20.94        
 69 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.09        
 70 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR               1:32.41    1:23.58        
 -- Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              1:00.98         DQ        
      False start
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:04.63    1:04.36        
  2 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR              1:05.02    1:07.14        
  3 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:07.12    1:07.40        
  4 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:08.67    1:07.65        
  5 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR              1:08.07    1:09.65        
  6 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:10.92    1:09.66        
  7 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          1:10.96    1:10.95        
  8 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              1:10.73    1:11.22        
  9 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              1:12.72    1:12.11        
 10 Sacca, David J            14 AGUA-MR              1:09.05    1:12.34        
 11 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              1:09.84    1:12.69        
 12 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:10.69    1:12.77        
 13 NG, Ryan Y                13 UN-MR                1:15.95    1:12.82        
 14 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              1:15.01    1:12.87        
 15 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:25.99    1:12.93        
 16 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:14.16    1:13.66        
 17 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR               1:16.31    1:13.90        
 18 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:19.72    1:13.91        
 19 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:14.57    1:13.98        
 20 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            1:13.21    1:14.33        
 21 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:17.29    1:15.11        
 22 David, Sebastian          14 TRI-MR               1:23.76    1:15.95        
 23 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              1:16.31    1:16.02        
 24 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:15.86    1:16.42        
 25 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              1:17.42    1:16.85        
 26 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:13.97    1:17.22        
 27 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:14.03    1:17.27        
 28 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:14.97    1:17.40        
 29 Chang, Steven R           13 FLY-MR               1:21.90    1:17.71        
 30 Dugo, Jesse D             14 WISC-MR              1:21.28    1:17.77        
 31 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              1:19.89    1:18.04        
 32 Lim, James                13 FLY-MR               1:20.97    1:19.33        
 33 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:20.94    1:19.65        
 34 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              1:18.60    1:20.10        
 35 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              1:15.51    1:21.26        
 36 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              1:21.77    1:21.41        
 37 Radov, Elliot             13 TRI-MR               1:23.05    1:21.43        
 38 Leung, Lance              13 FLY-MR               1:32.25    1:21.47        
 39 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:13.31    1:21.61        
 40 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:23.00    1:21.69        
 41 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:20.91    1:22.98        
 42 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:24.07        
 43 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:24.71    1:24.21        
 44 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            1:22.81    1:24.35        
 45 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR              1:21.48    1:24.44        
 46 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:28.24    1:24.82        
 47 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            1:14.72    1:24.87        
 48 Zhao, Colin E             14 FLY-MR               1:26.20    1:25.21        
 49 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              1:28.25    1:25.51        
 50 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                1:28.86    1:26.61        
 51 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:26.90    1:26.67        
 52 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:24.21    1:27.25        
 53 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:25.32    1:28.02        
 54 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:32.31    1:28.50        
 55 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR              1:27.07    1:28.57        
 56 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:29.28    1:32.73        
 57 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            1:36.90    1:36.29        
 58 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            1:35.49    1:36.46        
 59 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    1:53.95        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:18.00    2:17.65        
                1:06.61   2:17.65 (1:11.04)                                        
  2 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR          2:25.89    2:22.24        
                1:09.08   2:22.24 (1:13.16)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  2:28.55    2:25.93        
                1:10.45   2:25.93 (1:15.48)                                        
  4 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  2:23.87    2:29.40        
                1:11.60   2:29.40 (1:17.80)                                        
  5 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              2:23.59    2:29.55        
                1:11.80   2:29.55 (1:17.75)                                        
  6 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              2:33.99    2:30.76        
                1:13.86   2:30.76 (1:16.90)                                        
  7 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              2:31.64    2:32.14        
                1:14.47   2:32.14 (1:17.67)                                        
  8 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR              2:28.74    2:32.56        
                1:14.25   2:32.56 (1:18.31)                                        
  9 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          2:40.97    2:32.67        
                1:14.25   2:32.67 (1:18.42)                                        
 10 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:30.10    2:33.18        
                1:13.19   2:33.18 (1:19.99)                                        
 11 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              2:36.04    2:33.61        
                1:15.38   2:33.61 (1:18.23)                                        
 12 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              2:38.27    2:33.82        
                1:15.85   2:33.82 (1:17.97)                                        
 13 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:34.69    2:34.34        
                1:15.88   2:34.34 (1:18.46)                                        
 14 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              2:34.46    2:34.54        
                1:16.61   2:34.54 (1:17.93)                                        
 15 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:35.47    2:36.76        
                1:17.70   2:36.76 (1:19.06)                                        
 16 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              2:40.97    2:38.05        
                1:18.39   2:38.05 (1:19.66)                                        
 17 David, Sebastian          14 TRI-MR               2:55.25    2:41.63        
                1:18.79   2:41.63 (1:22.84)                                        
 18 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:46.84    2:41.72        
                1:18.58   2:41.72 (1:23.14)                                        
 19 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            2:36.27    2:43.38        
                1:18.59   2:43.38 (1:24.79)                                        
 20 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              2:53.13    2:44.63        
                1:21.10   2:44.63 (1:23.53)                                        
 21 NG, Ryan Y                13 UN-MR                2:47.56    2:45.34        
                1:22.65   2:45.34 (1:22.69)                                        
 22 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              2:45.29    2:46.89        
                1:22.89   2:46.89 (1:24.00)                                        
 23 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              2:51.38    2:49.80        
                1:23.23   2:49.80 (1:26.57)                                        
 24 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  2:56.40    2:50.11        
                1:23.57   2:50.11 (1:26.54)                                        
 25 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  2:46.70    2:50.95        
                1:24.31   2:50.95 (1:26.64)                                        
 26 Gurvich, Samuel           14 MPNY-MR              2:55.80    2:51.37        
 27 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  2:55.68    2:55.00        
                1:25.54   2:55.00 (1:29.46)                                        
 28 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              2:53.00    2:55.58        
                1:25.89   2:55.58 (1:29.69)                                        
 29 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR                   NT    2:58.84        
 30 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              3:06.72    3:00.18        
                1:30.40   3:00.18 (1:29.78)                                        
 31 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  3:02.93    3:01.09        
 32 Smith, Eddie J            13 IA-MR                2:48.11    3:02.07        
                1:28.63   3:02.07 (1:33.44)                                        
 33 Trepeta, Nikhil           13 Express Swimming-MR       NT    3:08.65        
                1:34.26   3:08.65 (1:34.39)                                        
 34 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   3:09.61    3:09.59        
                1:38.01   3:09.59 (1:31.58)                                        
 35 Goldshteyn, Eric          14 MPNY-MR              3:15.74    3:24.13        
                1:40.28   3:24.13 (1:43.85)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR              1:12.71    1:12.79        
  2 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              1:13.66    1:14.90        
  3 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR              1:15.22    1:16.45        
  4 Sacca, David J            14 AGUA-MR              1:16.21    1:16.85        
  5 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:16.63    1:17.20        
  6 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:17.03    1:17.39        
  7 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          1:20.18    1:17.79        
  8 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              1:21.60    1:20.54        
  9 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              1:21.94    1:20.73        
 10 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              1:19.77    1:20.88        
 11 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:22.08    1:21.11        
 12 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:19.95    1:21.87        
 13 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:22.62    1:21.93        
 14 Zhao, Colin E             14 FLY-MR               1:25.54    1:22.27        
 15 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:26.13    1:22.30        
 16 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              1:22.12    1:22.78        
 17 Thomas, Gavin R           14 WEST-MR              1:22.04    1:23.38        
 18 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              1:22.70    1:23.73        
 19 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:23.73    1:23.83        
 20 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:24.27        
 21 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              1:26.82    1:24.28        
 22 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:22.05    1:24.41        
 23 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:37.33    1:25.86        
 24 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:22.85    1:26.17        
 25 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR               1:42.57    1:26.96        
 26 Leung, Lance              13 FLY-MR               1:26.32    1:27.54        
 27 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR              1:27.54    1:27.65        
 28 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    1:28.70    1:27.88        
 29 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:31.99    1:28.39        
 30 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              1:28.40    1:28.46        
 31 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              1:27.37    1:28.49        
 32 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              1:29.64    1:28.94        
 33 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:31.73    1:29.35        
 33 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            1:32.95    1:29.35        
 35 Lim, James                13 FLY-MR               1:30.95    1:29.72        
 36 Radov, Elliot             13 TRI-MR               1:36.01    1:29.75        
 37 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:29.96    1:30.06        
 38 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            1:30.62    1:30.31        
 39 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:29.27    1:31.59        
 40 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              1:41.62    1:31.81        
 41 Georges, Adelrhany        13 HYB-MR               1:29.18    1:32.33        
 42 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR    1:30.76    1:32.70        
 43 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                1:41.09    1:33.10        
 44 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR              1:34.50    1:33.86        
 45 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              1:31.86    1:34.15        
 46 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              1:29.30    1:34.25        
 47 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:36.25    1:34.43        
 48 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              1:37.73    1:35.10        
 49 Dugo, Jesse D             14 WISC-MR              1:40.44    1:37.37        
 50 Calderon, Tyler J         13 FLY-MR               1:38.53    1:37.70        
 51 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    1:38.29        
 52 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR              1:38.13    1:41.24        
 53 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:41.90    1:42.66        
 54 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            1:42.90    1:47.22        
 55 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.15        
 56 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            1:44.90    2:00.02        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aidan J              13 WEST-MR              2:40.27    2:39.57        
                1:16.42   2:39.57 (1:23.15)                                        
  2 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR              2:40.81    2:40.90        
                1:18.19   2:40.90 (1:22.71)                                        
  3 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR              2:39.64    2:41.15        
                1:17.90   2:41.15 (1:23.25)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:45.10    2:46.43        
                1:18.63   2:46.43 (1:27.80)                                        
  5 Sacca, David J            14 AGUA-MR              2:49.74    2:47.93        
                1:22.13   2:47.93 (1:25.80)                                        
  6 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              2:41.07    2:48.56        
                1:20.92   2:48.56 (1:27.64)                                        
  7 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:55.99    2:51.99        
                1:23.13   2:51.99 (1:28.86)                                        
  8 NG, Ryan Y                13 UN-MR                2:54.02    2:52.07        
                1:24.59   2:52.07 (1:27.48)                                        
  9 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:56.53    2:53.60        
                1:25.24   2:53.60 (1:28.36)                                        
 10 Thomas, Gavin R           14 WEST-MR              2:54.71    2:53.84        
                1:25.07   2:53.84 (1:28.77)                                        
 11 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  2:56.50    2:53.95        
                1:25.45   2:53.95 (1:28.50)                                        
 12 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              2:52.84    2:54.14        
                1:23.80   2:54.14 (1:30.34)                                        
 13 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              2:53.49    2:55.74        
                1:26.14   2:55.74 (1:29.60)                                        
 14 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:52.96    2:56.11        
                1:24.35   2:56.11 (1:31.76)                                        
 15 Zhao, Colin E             14 FLY-MR               3:00.65    2:57.52        
                1:26.53   2:57.52 (1:30.99)                                        
 16 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              3:12.99    2:58.05        
                1:27.44   2:58.05 (1:30.61)                                        
 17 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          2:56.52    2:58.09        
                1:26.48   2:58.09 (1:31.61)                                        
 18 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  2:59.51    2:58.65        
                1:26.08   2:58.65 (1:32.57)                                        
 19 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  3:00.00    3:03.60        
                1:29.52   3:03.60 (1:34.08)                                        
 20 Bates, Andrew H           14 AGUA-MR              3:14.72    3:06.93        
                1:32.07   3:06.93 (1:34.86)                                        
 21 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              3:02.96    3:07.64        
                1:30.71   3:07.64 (1:36.93)                                        
 22 Leung, Lance              13 FLY-MR                    NT    3:07.74        
                1:34.07   3:07.74 (1:33.67)                                        
 23 Radov, Elliot             13 TRI-MR               3:12.79    3:11.17        
                1:32.63   3:11.17 (1:38.54)                                        
 24 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          3:12.79    3:11.57        
                1:30.59   3:11.57 (1:40.98)                                        
 25 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    3:16.63    3:13.29        
                1:33.67   3:13.29 (1:39.62)                                        
 26 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              3:06.36    3:14.89        
                1:35.93   3:14.89 (1:38.96)                                        
 27 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              3:09.66    3:15.03        
                1:34.65   3:15.03 (1:40.38)                                        
 28 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            3:19.76    3:16.87        
                1:35.36   3:16.87 (1:41.51)                                        
 29 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                3:20.00    3:17.20        
                1:37.12   3:17.20 (1:40.08)                                        
 30 Goldshteyn, Eric          14 MPNY-MR              3:17.81    3:18.19        
                1:35.06   3:18.19 (1:43.13)                                        
 31 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              3:25.20    3:18.55        
                1:37.18   3:18.55 (1:41.37)                                        
 32 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR                   NT    3:20.23        
                1:37.73   3:20.23 (1:42.50)                                        
 33 Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  3:21.26    3:20.39        
                1:37.82   3:20.39 (1:42.57)                                        
 34 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  3:18.97    3:23.07        
                1:37.74   3:23.07 (1:45.33)                                        
 35 Gill, George Erich E      13 AGUA-MR              3:25.40    3:26.78        
                1:40.56   3:26.78 (1:46.22)                                        
 36 Chang, Edward             13 FLY-MR               3:22.59    3:28.21        
                1:39.84   3:28.21 (1:48.37)                                        
 37 Chen, Alvin               14 FLY-MR                    NT    3:29.33        
                1:39.07   3:29.33 (1:50.26)                                        
 38 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR                   NT    3:33.72        
                1:42.05   3:33.72 (1:51.67)                                        
 39 Smith, Eddie J            13 IA-MR                3:30.00    3:42.46        
                1:47.72   3:42.46 (1:54.74)                                        
 40 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   3:46.90    3:42.98        
                1:47.46   3:42.98 (1:55.52)                                        
 41 Gurvich, Samuel           14 MPNY-MR              3:25.00    3:53.98        
                1:51.56   3:53.98 (2:02.42)                                        
 42 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    4:16.59        
                1:57.12   4:16.59 (2:19.47)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 UN-MR                1:02.08    1:02.80        
  2 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  1:03.33    1:02.94        
  3 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:03.68    1:03.73        
  4 Yoham, Skylar H           14 AGUA-MR              1:07.35    1:04.49        
  5 Zhang, Dylan Y            14 AGUA-MR              1:04.85    1:04.57        
  6 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  1:04.90    1:05.08        
  7 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              1:06.02    1:06.30        
  8 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  1:06.29    1:06.39        
  9 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR          1:06.52    1:06.67        
 10 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:08.32    1:07.22        
 11 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              1:06.96    1:07.34        
 12 McKenna, Rodin J          14 AGUA-MR              1:05.66    1:07.57        
 13 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR               1:07.93    1:08.25        
 14 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              1:09.07    1:08.37        
 15 Emre, Emir M              14 AGUA-MR              1:08.38    1:08.55        
 16 Chang, Steven R           13 FLY-MR               1:09.97    1:09.53        
 17 Blinov, Alex              14 Shy-Mr-MR            1:08.72    1:09.69        
 18 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          1:08.49    1:09.85        
 19 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:11.87    1:10.20        
 20 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:11.21    1:10.24        
 21 Sacca, David J            14 AGUA-MR              1:08.00    1:10.32        
 22 Raboy, Asher M            14 AGUA-MR              1:09.26    1:10.67        
 23 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:10.84    1:10.71        
 24 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:12.59    1:11.00        
 25 Gurvich, Samuel           14 MPNY-MR              1:13.69    1:13.35        
 26 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:12.91    1:13.75        
 27 David, Sebastian          14 TRI-MR               1:24.34    1:14.00        
 28 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            1:15.66    1:14.81        
 29 Zhou, Andrew Y            14 FLY-MR               1:23.74    1:14.88        
 30 Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            1:17.06    1:16.81        
 31 Lang, Justin              14 Parks Sailfish-MR    1:14.50    1:17.37        
 32 NG, Ryan Y                13 UN-MR                1:16.29    1:17.42        
 33 Chan, Joshua A            14 FLY-MR               1:27.72    1:18.59        
 34 Chen, Alvin               14 FLY-MR                    NT    1:19.03        
 35 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              1:20.80    1:19.45        
 36 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:18.96    1:19.84        
 37 Hsieh, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:28.46    1:20.63        
 38 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:20.37    1:20.67        
 39 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  1:23.41    1:21.74        
 40 Piqué, Yahro D            13 AGUA-MR              1:20.51    1:22.48        
 41 Chang, Edward             13 FLY-MR               1:25.45    1:23.48        
 42 Benten, Liam A            14 AGUA-MR              1:20.45    1:24.45        
 43 Tollit, Daniel L          13 AGUA-MR              1:24.77    1:24.47        
 44 Lim, James                13 FLY-MR               1:18.20    1:24.72        
 45 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:29.01    1:24.84        
 46 Radov, Elliot             13 TRI-MR               1:29.46    1:25.09        
 47 Kaps, Piotr               14 MPNY-MR              1:19.78    1:25.36        
 48 Ramos, Dorian J           14 WEST-MR                   NT    1:25.85        
 49 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:29.13    1:26.25        
 50 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR              1:19.00    1:26.94        
 51 Goldshteyn, Eric          14 MPNY-MR              1:25.51    1:27.66        
 52 Lu, Allen P               14 Express Swimming-MR       NT    1:34.69        
 53 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:37.08    1:36.00        
 54 Minaker, Brandon M        13 AGUA-MR              1:37.22    1:38.71        
 55 Lambros Jr., Stephen *    13 UN-MR                1:37.80    1:38.91        
 -- Christou, Theo            13 Express Swimming-MR  1:40.66         DQ        
      Alternating Kick
 -- Trepeta, Nikhil           13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:18.73    2:19.34        
                1:07.30   2:19.34 (1:12.04)                                        
  2 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:18.16    2:20.25        
                1:07.18   2:20.25 (1:13.07)                                        
  3 Rhodes, Nicholas A        14 Express Swimming-MR  2:20.82    2:25.23        
                1:09.05   2:25.23 (1:16.18)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        14 Express Swimming-MR  2:22.94    2:25.94        
                1:10.52   2:25.94 (1:15.42)                                        
  5 Rasquinha, Ranjan J       14 Express Swimming-MR  2:22.36    2:26.44        
                1:09.52   2:26.44 (1:16.92)                                        
  6 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR              2:25.08    2:27.57        
                1:09.79   2:27.57 (1:17.78)                                        
  7 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:35.72    2:34.27        
                1:13.55   2:34.27 (1:20.72)                                        
  8 Zhang, Eric K             14 AGUA-MR              2:35.60    2:37.11        
                1:12.18   2:37.11 (1:24.93)                                        
  9 Blinov, Alex              14 Shy-Mr-MR            2:22.90    2:39.39        
                1:11.88   2:39.39 (1:27.51)                                        
 10 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:43.86    2:44.73        
                1:15.82   2:44.73 (1:28.91)                                        
 11 Pidhoretskyy, Valerii     13 MPNY-MR              2:41.02    2:45.64        
                1:14.87   2:45.64 (1:30.77)                                        
 12 David, Sebastian          14 TRI-MR               3:30.91    2:50.06        
                1:15.90   2:50.06 (1:34.16)                                        
 13 Chang, Steven R           13 FLY-MR               2:52.74    2:53.63        
                1:14.61   2:53.63 (1:39.02)                                        
 14 NG, Ryan Y                13 UN-MR                2:54.33    2:54.74        
                1:22.91   2:54.74 (1:31.83)                                        
 15 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR               NT    2:55.24        
                1:17.41   2:55.24 (1:37.83)                                        
 16 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  3:03.99    3:02.41        
                1:27.23   3:02.41 (1:35.18)                                        
 17 Davidovich, Tyler         14 MPNY-MR              3:08.58    3:05.54        
                1:23.43   3:05.54 (1:42.11)                                        
 -- Kravets Filatov, Michael  13 Shy-Mr-MR            3:05.70         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:30.96        DQ (1:49.82)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR    24.54      24.88        
  2 Law, Ethan                16 MPNY-MR                26.15      25.92        
  3 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    26.59      26.23        
  3 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR    26.63      26.23        
  5 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR    27.27      26.37        
  6 Liu, John                 15 TRI-MR                 26.71      26.53        
  7 Baldwin, Sean D           17 NYCC-MR                26.35      26.81        
  8 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR    26.93      27.07        
  9 Miao, Ethan               14 UN-MR                  26.62      27.08        
 10 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR    27.15      27.09        
 11 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR                26.97      27.17        
 12 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR    27.33      27.26        
 13 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR                28.05      27.28        
 14 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    26.98      27.29        
 15 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR                28.25      27.36        
 16 WU, William               17 Twisters-MR            27.91      27.41        
 17 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR    27.42      27.43        
 18 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR                 27.82      27.44        
 19 Kim, William C            15 UN-MR                  26.89      27.47        
 20 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR    27.42      27.50        
 21 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR    27.90      27.60        
 22 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR    27.97      27.67        
 23 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT      27.75        
 24 Baldwin, Brian J          16 NYCC-MR                28.15      27.85        
 25 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    27.47      27.87        
 26 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR                27.62      27.92        
 27 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR    27.19      27.93        
 28 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR    28.00      27.96        
 29 Deng, Gerald              16 Twisters-MR            27.81      28.07        
 29 Rossi, Blake C            15 HYB-MR                 28.49      28.07        
 31 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR    28.55      28.09        
 31 Lin, Vincent              17 Shy-Mr-MR              28.00      28.09        
 33 Yuk, William              16 UN-MR                  28.54      28.19        
 34 Lee, Alexander G          16 FLY-MR                 27.67      28.20        
 35 Jiang, Kevin              13 WEST-MR                29.13      28.21        
 36 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR    29.35      28.40        
 37 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR      28.23      28.50        
 38 Yu, Stanley               16 MPNY-MR                28.05      28.58        
 39 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR                 28.20      28.60        
 39 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR                28.13      28.60        
 41 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR      28.71      28.64        
 42 Cui, Ryan                 16 UN-MR                  28.43      28.81        
 43 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 28.87      28.88        
 44 Yuk, Bryan                13 UN-MR                  28.23      29.05        
 45 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR                 29.17      29.25        
 46 Larice, Jonathan          15 HYB-MR                 29.16      29.31        
 46 Linn, George              15 FLY-MR                 31.72      29.31        
 48 Chang, Edison             15 FLY-MR                 29.73      29.42        
 49 Olsen, Finn A             12 WEST-MR                29.22      29.51        
 50 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR    29.25      29.52        
 51 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR    29.87      29.71        
 52 Lee, Ryan A               15 FLY-MR                 29.64      29.74        
 53 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR    29.94      29.79        
 54 Lee, Kyton C              15 NYCC-MR                29.06      29.82        
 55 Saffiddine, Mohamed       15 Parks Sailfish-MR      30.54      29.83        
 56 Man, Nicholas             15 FLY-MR                 30.45      29.85        
 57 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT      29.86        
 58 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR                30.06      29.94        
 59 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR    28.58      30.20        
 60 Gaspard, Chad A           17 Express Swimming-MR    30.96      30.24        
 61 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR    29.68      30.27        
 62 Baung, Justin D           15 FLY-MR                 30.43      30.36        
 63 Calderon, Xavier          15 FLY-MR                 30.72      30.63        
 64 Casal, Robert J           17 Express Swimming-MR       NT      30.68        
 65 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR                30.40      30.69        
 66 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR                31.42      31.46        
 67 Gomero, Gabriel F         16 TRI-MR                 31.91      31.66        
 68 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR    30.63      31.99        
 69 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR                30.91      32.01        
 70 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR    31.86      32.22        
 71 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR                32.22      32.27        
 72 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT      32.59        
 73 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            33.23      33.32        
 74 Levine, Isaac E           15 IA-MR                  42.41      35.05        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef         15 MPNY-MR                59.43      56.95        
  2 Hwang, Alex               16 Twisters-MR               NT      57.30        
  3 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR    55.39      57.38        
  4 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR    58.23      57.49        
  5 Law, Ethan                16 MPNY-MR                56.64      57.75        
  6 Liu, John                 15 TRI-MR                 58.31      58.25        
  7 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR    58.90      58.73        
  8 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR    58.90      58.81        
  9 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR    58.66      59.11        
 10 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR    59.71      59.58        
 11 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              1:01.66      59.59        
 12 Camaev, Sasha V           16 MPNY-MR              1:01.39      59.73        
 13 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR              1:00.45      59.75        
 14 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:00.59      59.83        
 15 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR    59.53      59.86        
 16 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT      59.91        
 17 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              1:00.14    1:00.02        
 18 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:01.41    1:00.05        
 19 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:00.04    1:00.14        
 20 Ivanov, Christopher       18 MPNY-MR              1:01.07    1:00.27        
 21 Cui, Ryan                 16 UN-MR                  59.93    1:00.30        
 22 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR       NT    1:00.42        
 23 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR    58.67    1:00.45        
 23 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:00.56    1:00.45        
 25 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:01.18    1:00.52        
 26 Hammam, Omar              15 MPNY-MR              1:02.64    1:00.56        
 27 Kim, William C            15 UN-MR                1:00.23    1:00.69        
 28 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:00.78    1:00.74        
 28 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  1:04.61    1:00.74        
 30 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:01.98    1:00.84        
 31 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          1:00.64    1:00.86        
 32 Yavorsky, Gerald          17 MPNY-MR              1:01.24    1:00.97        
 33 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:01.07    1:01.42        
 34 WU, William               17 Twisters-MR          1:01.40    1:01.44        
 35 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:01.12    1:01.59        
 36 Yuk, William              16 UN-MR                1:02.87    1:01.65        
 37 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:03.07    1:02.47        
 38 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:01.62    1:02.62        
 39 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              1:03.18    1:02.76        
 40 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:01.47    1:02.97        
 41 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               1:02.89    1:03.19        
 42 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:01.53    1:03.34        
 43 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:04.14    1:03.49        
 44 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               1:06.33    1:03.94        
 45 Lin, Vincent              17 Shy-Mr-MR            1:03.00    1:03.96        
 46 Perez, Matthew S          16 Express Swimming-MR  1:04.15    1:05.04        
 47 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               1:06.64    1:05.43        
 48 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:06.12    1:05.87        
 49 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:05.03    1:06.00        
 50 Zhang, Jimmy              15 UN-MR                1:06.96    1:06.14        
 51 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT    1:06.37        
 52 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              1:07.06    1:06.64        
 53 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              1:08.39    1:06.73        
 54 Chang, Edison             15 FLY-MR               1:08.66    1:06.83        
 55 Hu, Kevin                 15 NYCC-MR              1:06.90    1:07.07        
 56 Juricic, Daniel H         16 Flying Dolphins-MR   1:03.15    1:07.11        
 57 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR  1:07.53    1:07.31        
 58 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR              1:10.66    1:07.47        
 59 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  1:06.66    1:07.70        
 60 Watanabe, Hans F          15 NYCC-MR              1:14.77    1:09.29        
 61 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR       NT    1:09.86        
 62 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              1:09.65    1:10.51        
 63 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR  1:11.48    1:11.07        
 64 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:09.79    1:11.33        
 65 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:10.00    1:11.75        
 66 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT    1:11.79        
 67 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:13.68    1:13.72        
 68 LaROSSA, Brian K          17 Express Swimming-MR  1:10.05    1:13.81        
 69 Gomero, Gabriel F         16 TRI-MR               1:15.91    1:13.98        
 70 Ong, Yong Yin Y           15 UN-MR                     NT    1:16.53        
 71 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:16.38    1:16.97        
 72 Levine, Isaac E           15 IA-MR                1:18.11    1:17.78        
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:01.30    1:02.66        
  2 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          1:06.80    1:05.49        
  3 Hwang, Alex               16 Twisters-MR               NT    1:05.54        
  4 Elkhouly, Youssef         15 MPNY-MR              1:07.98    1:06.29        
  5 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:06.12    1:06.37        
  6 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:06.73    1:06.40        
  7 Law, Ethan                16 MPNY-MR              1:06.32    1:06.78        
  8 Kim, William C            15 UN-MR                1:02.72    1:07.27        
  9 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:07.73    1:07.76        
 10 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:10.92    1:08.97        
 11 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              1:10.02    1:09.18        
 12 Yuk, William              16 UN-MR                1:11.50    1:09.43        
 13 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:11.30    1:10.41        
 14 Hammam, Omar              15 MPNY-MR              1:10.97    1:10.46        
 15 Lin, Vincent              17 Shy-Mr-MR            1:12.12    1:10.56        
 16 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              1:10.01    1:10.73        
 17 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:09.91    1:10.83        
 18 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:11.79    1:11.65        
 19 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR  1:15.28    1:11.71        
 20 Camaev, Sasha V           16 MPNY-MR              1:12.99    1:11.78        
 21 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:09.76    1:12.09        
 22 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  1:12.14    1:12.47        
 23 Cui, Ryan                 16 UN-MR                1:12.12    1:12.67        
 24 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  1:10.42    1:12.83        
 25 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              1:13.93    1:13.52        
 26 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR              1:15.18    1:14.09        
 27 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              1:11.59    1:14.31        
 28 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:12.60    1:14.78        
 29 Zhang, Jimmy              15 UN-MR                     NT    1:15.03        
 30 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:15.29    1:15.47        
 31 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  1:12.36    1:15.97        
 31 Hu, Kevin                 15 NYCC-MR              1:21.28    1:15.97        
 33 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               1:14.63    1:16.05        
 34 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:15.14    1:16.48        
 35 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:14.16    1:16.50        
 36 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  1:18.91    1:16.84        
 37 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    1:15.85    1:17.02        
 38 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR  1:17.34    1:17.23        
 39 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT    1:18.46        
 40 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR  1:20.61    1:18.86        
 41 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              1:18.96    1:19.40        
 42 Plaza, Sebastian T        15 Express Swimming-MR  1:30.67    1:19.44        
 43 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:23.13    1:19.49        
 44 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:22.99    1:19.54        
 45 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:18.84    1:19.86        
 46 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              1:18.79    1:21.28        
 47 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:14.84    1:21.97        
 48 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              1:22.04    1:22.03        
 49 Perez, Matthew S          16 Express Swimming-MR  1:22.41    1:22.27        
 50 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  1:21.53    1:22.58        
 51 Watanabe, Hans F          15 NYCC-MR              1:32.08    1:25.31        
 52 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR              1:28.90    1:25.65        
 53 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:26.37    1:26.42        
 54 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT    1:27.39        
 55 Levine, Isaac E           15 IA-MR                1:30.07    1:28.53        
 56 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:28.17    1:32.47        
 57 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR  1:27.93    1:34.20        
 58 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:35.21    1:34.27        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  2:08.93    2:15.94        
                1:06.43   2:15.94 (1:09.51)                                        
  2 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  2:16.11    2:17.57        
                1:07.23   2:17.57 (1:10.34)                                        
  3 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:23.18    2:20.35        
                1:08.30   2:20.35 (1:12.05)                                        
  4 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          2:22.47    2:20.46        
                1:09.27   2:20.46 (1:11.19)                                        
  5 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               2:27.60    2:25.44        
                1:11.30   2:25.44 (1:14.14)                                        
  6 Kim, William C            15 UN-MR                2:22.71    2:26.04        
                1:11.90   2:26.04 (1:14.14)                                        
  7 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:24.08    2:26.83        
                1:11.53   2:26.83 (1:15.30)                                        
  8 Yuk, William              16 UN-MR                2:32.05    2:28.74        
                1:11.33   2:28.74 (1:17.41)                                        
  9 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              2:36.04    2:31.16        
                1:13.46   2:31.16 (1:17.70)                                        
 10 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:31.50    2:32.34        
                1:13.53   2:32.34 (1:18.81)                                        
 11 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              2:34.39    2:33.02        
                1:15.84   2:33.02 (1:17.18)                                        
 12 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  2:29.17    2:34.58        
                1:14.21   2:34.58 (1:20.37)                                        
 13 Becht, Ryan W             15 Express Swimming-MR  2:32.18    2:34.70        
                1:14.32   2:34.70 (1:20.38)                                        
 14 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  2:32.88    2:35.18        
                1:14.45   2:35.18 (1:20.73)                                        
 15 Liu, John                 15 TRI-MR               2:43.18    2:36.98        
                1:16.79   2:36.98 (1:20.19)                                        
 16 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              2:41.31    2:38.90        
                1:17.54   2:38.90 (1:21.36)                                        
 17 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT    2:39.07        
                1:18.76   2:39.07 (1:20.31)                                        
 18 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              2:41.77    2:39.39        
                1:18.28   2:39.39 (1:21.11)                                        
 19 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:37.16    2:40.22        
                1:18.66   2:40.22 (1:21.56)                                        
 20 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR  2:46.83    2:44.47        
                1:19.21   2:44.47 (1:25.26)                                        
 21 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              2:46.96    2:45.66        
                1:22.46   2:45.66 (1:23.20)                                        
 22 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    2:44.23    2:46.34        
                1:22.22   2:46.34 (1:24.12)                                        
 23 Saffiddine, Mohamed       15 Parks Sailfish-MR    2:53.44    2:47.39        
                1:19.30   2:47.39 (1:28.09)                                        
 24 Casal, Robert J           17 Express Swimming-MR       NT    2:48.10        
                1:20.30   2:48.10 (1:27.80)                                        
 25 Gaspard, Chad A           17 Express Swimming-MR  2:47.39    2:48.99        
                1:19.35   2:48.99 (1:29.64)                                        
 26 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              2:51.04    2:49.28        
                1:23.36   2:49.28 (1:25.92)                                        
 27 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:46.08    2:50.39        
                1:24.25   2:50.39 (1:26.14)                                        
 28 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              2:49.65    2:51.23        
                1:24.50   2:51.23 (1:26.73)                                        
 29 Lee, Kyton C              15 NYCC-MR              2:49.95    2:52.03        
                1:26.80   2:52.03 (1:25.23)                                        
 30 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  2:44.29    2:54.97        
                1:24.26   2:54.97 (1:30.71)                                        
 31 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              3:03.07    3:00.28        
                1:29.78   3:00.28 (1:30.50)                                        
 32 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  3:00.88    3:05.83        
                1:24.83   3:05.83 (1:41.00)                                        
 33 Levine, Isaac E           15 IA-MR                3:20.00    3:06.87        
                1:31.40   3:06.87 (1:35.47)                                        
 34 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          3:14.23    3:10.50        
                1:31.41   3:10.50 (1:39.09)                                        
 35 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                    NT    3:18.51        
                1:37.70   3:18.51 (1:40.81)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:12.83    1:13.15        
  2 Hwang, Alex               16 Twisters-MR               NT    1:13.71        
  3 Elkhouly, Youssef         15 MPNY-MR              1:12.00    1:14.26        
  4 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:14.91    1:15.56        
  5 WU, William               17 Twisters-MR          1:14.29    1:16.36        
  6 Cui, Ryan                 16 UN-MR                1:17.45    1:17.14        
  7 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:17.19    1:17.43        
  8 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  1:16.07    1:17.64        
  9 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:15.61    1:17.93        
 10 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR  1:14.10    1:18.00        
 11 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  1:19.21    1:18.48        
 12 Yavorsky, Gerald          17 MPNY-MR              1:13.43    1:18.53        
 13 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:20.29    1:18.83        
 14 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:29.57    1:19.61        
 15 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:20.16    1:20.00        
 16 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               1:22.06    1:20.12        
 17 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:18.74    1:20.62        
 18 Yuk, William              16 UN-MR                1:20.12    1:20.72        
 19 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT    1:21.38        
 20 Law, Ethan                16 MPNY-MR              1:20.01    1:21.40        
 21 Fonseca, Casey            16 WISC-MR              1:24.84    1:21.43        
 22 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:18.59    1:23.19        
 23 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR  1:16.36    1:23.24        
 24 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR  1:21.54    1:23.61        
 25 Camaev, Sasha V           16 MPNY-MR              1:23.76    1:23.97        
 26 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               1:28.99    1:23.98        
 27 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:24.26    1:24.16        
 28 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              1:32.33    1:24.22        
 29 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:24.49    1:24.83        
 30 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               1:25.49    1:25.17        
 31 Hu, Kevin                 15 NYCC-MR              1:24.98    1:25.47        
 32 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:25.59    1:26.21        
 33 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:26.34    1:28.26        
 34 Ong, Yong Yin Y           15 UN-MR                     NT    1:28.30        
 35 Plaza, Sebastian T        15 Express Swimming-MR  1:35.54    1:28.62        
 36 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              1:35.78    1:29.19        
 37 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR              1:34.91    1:29.63        
 38 Walsh, Aidan A            16 Express Swimming-MR       NT    1:30.96        
 39 Hammam, Omar              15 MPNY-MR              1:25.00    1:31.78        
 40 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              1:34.75    1:31.97        
 41 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:29.98    1:34.46        
 42 Chang, Edison             15 FLY-MR               1:36.62    1:35.02        
 43 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:32.99    1:35.78        
 44 LaROSSA, Brian K          17 Express Swimming-MR  1:36.32    1:37.88        
 45 Weinberg, Harrison        15 Express Swimming-MR       NT    1:39.28        
 46 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              1:43.67    1:39.36        
 47 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT    1:39.51        
 48 Watanabe, Hans F          15 NYCC-MR              1:43.17    1:40.09        
 49 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  1:38.90    1:41.89        
 50 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:43.03    1:45.81        
 51 Levine, Isaac E           15 IA-MR                2:33.42    1:48.77        
 52 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR       NT    1:49.12        
 53 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:45.14    1:50.61        
 54 Gomero, Gabriel F         16 TRI-MR               2:00.91    2:15.08        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  2:35.84    2:39.28        
                1:15.97   2:39.28 (1:23.31)                                        
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:45.43    2:44.33        
                1:18.86   2:44.33 (1:25.47)                                        
  3 WU, William               17 Twisters-MR          2:46.96    2:44.51        
                1:17.90   2:44.51 (1:26.61)                                        
  4 Miao, Ethan               14 UN-MR                2:45.86    2:45.18        
                1:21.29   2:45.18 (1:23.89)                                        
  5 Cui, Ryan                 16 UN-MR                2:49.16    2:47.11        
                1:21.22   2:47.11 (1:25.89)                                        
  6 Yuk, Bryan                13 UN-MR                2:45.40    2:48.57        
                1:19.91   2:48.57 (1:28.66)                                        
  7 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR  2:49.45    2:50.50        
                1:20.88   2:50.50 (1:29.62)                                        
  8 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  2:56.54    2:51.69        
                1:24.03   2:51.69 (1:27.66)                                        
  9 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              2:54.58    2:52.00        
                1:23.87   2:52.00 (1:28.13)                                        
 10 Lee, Kyton C              15 NYCC-MR              2:53.46    2:53.66        
                1:23.05   2:53.66 (1:30.61)                                        
 11 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:54.16    2:53.75        
                1:24.51   2:53.75 (1:29.24)                                        
 12 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  2:57.99    2:54.17        
                1:21.86   2:54.17 (1:32.31)                                        
 13 German, Daniel N          15 Express Swimming-MR  2:57.76    2:54.75        
                1:23.75   2:54.75 (1:31.00)                                        
 14 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:57.30    2:55.02        
                1:23.50   2:55.02 (1:31.52)                                        
 15 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:55.85    2:55.14        
                1:25.71   2:55.14 (1:29.43)                                        
 16 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:50.40    2:56.72        
                1:23.53   2:56.72 (1:33.19)                                        
 17 Franks, John              12 Express Swimming-MR  3:19.87    2:57.28        
                1:27.99   2:57.28 (1:29.29)                                        
 18 Rossi, Blake C            15 HYB-MR               2:59.34    2:57.52        
                1:24.47   2:57.52 (1:33.05)                                        
 19 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:57.54    2:58.21        
                1:27.17   2:58.21 (1:31.04)                                        
 20 Lu, Brendan               15 NYCC-MR                   NT    2:59.34        
                1:23.77   2:59.34 (1:35.57)                                        
 21 Law, Ethan                16 MPNY-MR              2:52.03    2:59.66        
                1:24.87   2:59.66 (1:34.79)                                        
 22 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              3:07.62    2:59.84        
                1:26.26   2:59.84 (1:33.58)                                        
 23 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               3:05.27    3:05.07        
                1:27.88   3:05.07 (1:37.19)                                        
 24 Yu, Stanley               16 MPNY-MR              3:12.95    3:05.64        
                1:28.80   3:05.64 (1:36.84)                                        
 25 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR    2:59.50    3:06.88        
                1:30.19   3:06.88 (1:36.69)                                        
 26 Wang, Andy Y              14 WEST-MR              3:06.39    3:07.05        
                1:31.15   3:07.05 (1:35.90)                                        
 27 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR  3:04.00    3:08.92        
                1:27.29   3:08.92 (1:41.63)                                        
 28 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              3:27.88    3:09.35        
                1:32.27   3:09.35 (1:37.08)                                        
 29 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  3:20.01    3:10.97        
                1:32.68   3:10.97 (1:38.29)                                        
 30 Calderon, Xavier          15 FLY-MR               3:06.11    3:13.70        
                1:33.63   3:13.70 (1:40.07)                                        
 31 Grushovenko, David        10 MPNY-MR              3:21.53    3:19.65        
                1:35.22   3:19.65 (1:44.43)                                        
 32 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR                   NT    3:21.78        
                1:38.67   3:21.78 (1:43.11)                                        
 33 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              3:20.00    3:29.03        
                1:38.20   3:29.03 (1:50.83)                                        
 34 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                    NT    3:35.04        
                1:43.07   3:35.04 (1:51.97)                                        
 35 Wang, Tony                15 Express Swimming-MR       NT    3:35.49        
                1:43.10   3:35.49 (1:52.39)                                        
 36 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  3:46.86    3:54.34        
                1:42.95   3:54.34 (2:11.39)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Law, Ethan                16 MPNY-MR                59.74      59.82        
  2 Fox, Benjamin C           17 FLY-MR               1:03.61    1:02.08        
  3 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  1:03.57    1:03.02        
  4 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          1:05.21    1:03.88        
  5 Baldwin, Sean D           17 NYCC-MR              1:02.46    1:04.79        
  6 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          1:05.90    1:05.19        
  7 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:04.00    1:05.29        
  8 Kim, William C            15 UN-MR                1:04.17    1:05.45        
  9 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              1:09.11    1:05.52        
 10 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  1:07.56    1:05.66        
 11 Andersen, Frankie         14 SSC-MR               1:05.42    1:05.71        
 12 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:05.81    1:05.95        
 13 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:05.10    1:06.03        
 14 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR              1:06.61    1:06.28        
 15 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:06.77    1:06.72        
 16 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:07.38    1:06.81        
 17 Broderick, Thomas G       17 Express Swimming-MR  1:08.30    1:07.50        
 18 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  1:05.76    1:07.67        
 19 Yu, Stanley               16 MPNY-MR              1:07.67    1:07.68        
 20 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR               1:07.93    1:07.78        
 21 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  1:09.10    1:08.13        
 22 Baldwin, Brian J          16 NYCC-MR              1:06.13    1:08.36        
 23 Chen, Ethan               15 Express Swimming-MR  1:08.88    1:08.48        
 24 Kapinos, Arthur           15 Express Swimming-MR  1:09.56    1:08.72        
 25 Yuk, Bryan                13 UN-MR                1:11.03    1:09.24        
 26 Pestrikov, Zachary        13 WEST-MR              1:11.87    1:09.33        
 27 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              1:10.49    1:09.62        
 28 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              1:10.31    1:09.65        
 29 Yuk, William              16 UN-MR                1:15.13    1:10.37        
 30 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    1:11.50    1:10.93        
 31 Larice, Jonathan          15 HYB-MR               1:15.36    1:11.25        
 32 Cui, Ryan                 16 UN-MR                1:09.25    1:11.58        
 33 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:14.21    1:11.70        
 34 Wilson, Elijah A          17 WISC-MR              1:16.09    1:12.11        
 35 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:15.15    1:12.46        
 36 Lee, Alexander G          16 FLY-MR               1:11.48    1:12.54        
 37 Liu, John                 15 TRI-MR               1:14.25    1:12.77        
 38 Saffiddine, Mohamed       15 Parks Sailfish-MR    1:17.15    1:12.97        
 39 Lee, Kyton C              15 NYCC-MR              1:21.27    1:14.28        
 40 Gomez, Kevin S            16 FLY-MR               1:15.99    1:14.58        
 41 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              1:15.40    1:14.98        
 42 DeCasseres, Elijah L      14 WEST-MR              1:17.33    1:15.38        
 43 Morrison, Kandrew A       13 WEST-MR              1:16.87    1:16.12        
 44 Renwick, Matthew W        12 NYCC-MR              1:19.18    1:18.58        
 45 Man, Nicholas             15 FLY-MR                    NT    1:19.10        
 46 Espinal, Joseph E         15 FLY-MR               1:12.54    1:20.28        
 47 Ngai, Korben              16 Parks Sailfish-MR    1:17.15    1:21.08        
 48 Lee, Ryan A               15 FLY-MR               1:17.86    1:21.68        
 49 Chang, Edison             15 FLY-MR               1:26.93    1:22.48        
 50 Baung, Justin D           15 FLY-MR               1:22.64    1:22.61        
 51 Pomeroy, Blayne M         15 Express Swimming-MR       NT    1:26.33        
 52 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:25.29    1:26.51        
 53 Solano, Adan              16 Express Swimming-MR  1:27.68    1:26.88        
 54 Levine, Isaac E           15 IA-MR                1:29.97    1:26.95        
 55 Santana, Delwin J         15 Express Swimming-MR  1:21.33    1:31.52        
 56 Linn, George              15 FLY-MR               1:33.01    1:33.43        
 57 Gomero, Gabriel F         16 TRI-MR               1:38.91    1:46.84        
 -- Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:06.00         DQ        
      One hand touch
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:23.78    2:20.72        
                1:06.89   2:20.72 (1:13.83)                                        
  2 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          2:24.29    2:22.52        
                1:07.31   2:22.52 (1:15.21)                                        
  3 Olsen, Finn A             12 WEST-MR              2:32.98    2:24.25        
                1:10.18   2:24.25 (1:14.07)                                        
  4 Chen, Joseph              15 Express Swimming-MR  2:33.78    2:24.41        
                1:08.30   2:24.41 (1:16.11)                                        
  5 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:27.00    2:25.15        
                1:08.56   2:25.15 (1:16.59)                                        
  6 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          2:27.93    2:25.27        
                1:09.02   2:25.27 (1:16.25)                                        
  7 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  2:23.32    2:25.46        
                1:09.37   2:25.46 (1:16.09)                                        
  8 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:26.18    2:25.84        
                1:09.06   2:25.84 (1:16.78)                                        
  9 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  2:24.20    2:26.72        
                1:09.60   2:26.72 (1:17.12)                                        
 10 Elkhouly, Youssef         15 MPNY-MR              2:21.00    2:29.62        
                1:08.00   2:29.62 (1:21.62)                                        
 11 Liu, Joshua A             17 Express Swimming-MR       NT    2:32.80        
                1:10.78   2:32.80 (1:22.02)                                        
 12 Yuk, Bryan                13 UN-MR                     NT    2:33.70        
                1:12.44   2:33.70 (1:21.26)                                        
 13 Idelchik, Benjamin        16 MPNY-MR              2:42.51    2:38.37        
                1:14.38   2:38.37 (1:23.99)                                        
 14 Jiang, Kevin              13 WEST-MR              2:40.12    2:38.66        
                1:11.42   2:38.66 (1:27.24)                                        
 15 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  2:37.34    2:41.40        
                1:11.47   2:41.40 (1:29.93)                                        
 16 Lipkovich, Gregory        15 MPNY-MR              2:45.31    2:53.71        
                1:17.88   2:53.71 (1:35.83)                                        
 17 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR       NT    2:55.37        
                1:17.38   2:55.37 (1:37.99)                                        
 18 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    2:40.50    2:56.74        
                1:15.54   2:56.74 (1:41.20)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                   NT      28.64        
  2 Larice, Jonathan          15 HYB-MR                    NT      28.74        
  3 Egan, Kieran R            14 Twisters-MR               NT      29.02        
  4 Casellas, Krystin R       13 WEST-MR                   NT      29.55        
  5 Townsend, Chance J        11 WEST-MR                   NT      29.56        
  6 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR               NT      29.82        
  7 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR               NT      29.86        
  8 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      31.53        
  9 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT      31.59        
 10 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR               NT      31.74        
 11 Filimonov, Mykhaylo       12 MPNY-MR                   NT      31.81        
 12 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR               NT      31.96        
 13 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR       NT      32.05        
 14 Hogan, Kayla J            12 Express Swimming-MR       NT      32.72        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spagnoletti, Evan         14 HYB-MR                    NT      28.02        
  2 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                   NT      28.18        
  3 Rossi, Blake C            15 HYB-MR                    NT      28.57        
  4 Huang, Amanda             18 Express Swimming-MR       NT      29.70        
  5 Larson, Claire A          17 Express Swimming-MR       NT      29.71        
  6 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                    NT      30.34        
  7 Yaremenko, Isabelle       15 MPNY-MR                   NT      30.38        
                  30.62           30.38 ( )                                        
  8 Harris, Mary K            16 HYB-MR                    NT      30.61        
  9 Wong, Kelly M             15 APEX-MR                   NT      31.04        
 10 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      31.14        
 11 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR                   NT      31.83        
 12 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT      32.21        
 13 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR               NT      32.60        
 14 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR       NT      34.23        
 15 Vazenins, Arthur           9 MPNY-MR                   NT      36.26        
 16 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR               NT      36.60        
 17 Chan, Preston             10 Express Swimming-MR       NT      36.71        
 18 Konoplin, Maxim            9 MPNY-MR                   NT      36.76        
 19 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR               NT      37.14        
 20 Bouzarouata, Adam N        8 Express Swimming-MR       NT      37.57        
 21 Birch, Milly K             8 Flying Dolphins-MR        NT      37.66        
 22 Neal, Delano K             9 Twisters-MR               NT      37.74        
 23 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR               NT      38.71        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR                 NT    1:01.61        
  2 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR               NT    1:02.72        
  3 Jolia, Dina               14 MPNY-MR                   NT    1:03.93        
  4 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                   NT    1:07.24        
  5 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR                   NT    1:09.10        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, John                 15 TRI-MR                    NT      58.24        
  2 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR       NT    1:00.10        
  3 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR       NT    1:00.64        
  4 Fonseca, Casey            16 WISC-MR                   NT    1:01.74        
  5 Tang, Erik                16 Express Swimming-MR       NT    1:02.06        
  6 Stroub, Mia R             15 WISC-MR                   NT    1:07.66        
 
Mixed 100 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR                 NT    1:01.66        
  2 Funaro, Kai A             13 MPNY-MR                   NT    1:03.83        
  3 Jolia, Dina               14 MPNY-MR                   NT    1:04.89        
  4 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT    1:10.73        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR       NT    2:28.37        
                1:11.51   2:28.37 (1:16.86)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR       NT    2:57.95        
                1:25.50   2:57.95 (1:32.45)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR               NT    2:15.05        
                1:04.29   2:15.05 (1:10.76)                                        
  2 Smith, Eddie J            13 IA-MR                     NT    2:15.65        
                1:05.34   2:15.65 (1:10.31)                                        
  3 Lee, Kieran T             11 WEST-MR                   NT    2:25.12        
                1:10.81   2:25.12 (1:14.31)                                        
  4 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR       NT    2:26.97        
                1:11.10   2:26.97 (1:15.87)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                    NT    2:25.06        
                1:11.01   2:25.06 (1:14.05)                                        
  2 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR       NT    2:54.90        
                1:24.33   2:54.90 (1:30.57)                                        
  3 Yao, Maxwell               9 Express Swimming-MR       NT    2:55.39        
                1:24.68   2:55.39 (1:30.71)                                        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Owen                12 UN-MR                     NT    4:56.24        
                1:10.05   2:26.10 (1:16.05)   3:42.96 (1:16.86)   4:56.24 (1:13.28)
  2 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR       NT    4:56.75        
                1:10.38   2:25.67 (1:15.29)   3:41.91 (1:16.24)   4:56.75 (1:14.84)
  3 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                    NT    5:02.78        
                1:10.21   2:27.30 (1:17.09)   3:45.77 (1:18.47)   5:02.78 (1:17.01)
  4 Healy, Sierra             12 HYB-MR                    NT    5:28.25        
                1:17.63   2:41.87 (1:24.24)   4:05.75 (1:23.88)   5:28.25 (1:22.50)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poschmann, Katie G        15 HYB-MR                    NT    5:04.62        
                1:10.57   2:29.98 (1:19.41)   3:49.56 (1:19.58)   5:04.62 (1:15.06)
  2 Edlin-Miller, Lia         13 HYB-MR                    NT    5:25.64        
                1:16.89   2:41.54 (1:24.65)   4:05.33 (1:23.79)   5:25.64 (1:20.31)
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR               NT      38.21        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Sara A           11 WEST-MR                   NT      37.71        
  2 Steiner, Nicole M         12 Express Swimming-MR       NT      38.03        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petrovic, Sydney B        10 Express Swimming-MR       NT      44.37        
  2 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                   NT      44.41        
  3 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR        NT      44.45        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kristen A           15 APEX-MR                   NT    1:17.34        
  2 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR       NT    1:18.12        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR               NT    1:16.38        
 
Mixed 100 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kristen A           15 APEX-MR                   NT    1:15.40        
  2 Glass, Caitlyn            15 HYB-MR                    NT    1:17.46        
  3 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR               NT    1:20.37        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vilensky, Isabel T        11 MPNY-MR                   NT    2:44.39        
                1:21.53   2:44.39 (1:22.86)                                        
  2 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR                   NT    2:48.33        
                1:21.53   2:48.33 (1:26.80)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR       NT    2:59.40        
                1:30.68   2:59.40 (1:28.72)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR               NT      42.31        
  2 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR       NT      50.91        
  3 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR       NT      52.11        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR               NT      40.08        
  2 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR         NT      40.33        
  3 Lerner, Justin            12 MPNY-MR                   NT      44.74        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR               NT    1:19.46        
  2 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR       NT    1:25.13        
  3 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR               NT    1:28.15        
  4 Larice, Jonathan          15 HYB-MR                    NT    1:29.02        
  5 Makhmadaliev, Parviz      11 MPNY-MR                   NT    1:46.94        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT    1:23.60        
  2 Hendricks-Donato, Jess T  15 CSDC-MR                   NT    1:32.91        
  3 Curinnaia, Elena           8 MPNY-MR                   NT    1:44.93        
 
Mixed 100 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR       NT    1:24.32        
  2 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR       NT    1:24.49        
  3 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR               NT    1:33.33        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR       NT    3:00.82        
                1:26.17   3:00.82 (1:34.65)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Willem Y          14 WEST-MR                   NT    2:37.75        
                1:15.66   2:37.75 (1:22.09)                                        
  2 Lee, Aidan J              13 WEST-MR                   NT    2:39.88        
                1:16.60   2:39.88 (1:23.28)                                        
  3 Baranov, Edward           12 MPNY-MR                   NT    3:00.52        
                1:25.65   3:00.52 (1:34.87)                                        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT      33.09        
  2 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      33.85        
  3 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR               NT      34.97        
  4 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                   NT      35.84        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neal, Jolie               10 Twisters-MR               NT      40.34        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR               NT      35.02        
  2 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      36.07        
  3 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR        NT      42.32        
  4 Funaro, Aarez M            9 MPNY-MR                   NT      44.59        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna             11 MPNY-MR                   NT      32.28        
  2 Karim, Azana S            11 Twisters-MR               NT      34.40        
  3 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR               NT      35.23        
  4 Yu, Ivan S                12 MPNY-MR                   NT      35.26        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT    1:18.05        
  2 Krapaney, Julia            7 MPNY-MR                   NT    2:37.38        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saadeddin, Saadeddin      13 MPNY-MR                   NT    1:06.66        
  2 Sheridan, Rory N          14 WEST-MR                   NT    1:12.44        
  3 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR               NT    1:16.08        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR       NT    1:21.45        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR       NT    2:34.41        
                1:13.94   2:34.41 (1:20.47)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karacheva, Anna           13 MPNY-MR                   NT    3:08.14        
                1:27.79   3:08.14 (1:40.35)                                        
  2 Makhmadalieva, Parvina    14 MPNY-MR                   NT    3:16.51        
                1:29.84   3:16.51 (1:46.67)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Cindy Y             14 WEST-MR                   NT    2:40.89        
                1:16.83   2:40.89 (1:24.06)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR               NT    2:40.80        
                1:15.46   2:40.80 (1:25.34)                                        
 
Mixed 200 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR       NT    2:47.48        
                1:22.37   2:47.48 (1:25.11)                                        
 
Mixed 400 LC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR               NT    5:26.84        
                1:15.02   2:41.16 (1:26.14)   4:14.76 (1:33.60)   5:26.84 (1:12.08)
  2 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR               NT    5:27.36        
                1:14.35   2:41.17 (1:26.82)   4:13.74 (1:32.57)   5:27.36 (1:13.62)